Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Wojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 17:16

 W poniedziałek bydgoski ratusz poinformował, że rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta natknęła na problem, w postaci nieprzekazania przez wojewodę czterech działek, które powinny być poddane egzekucji. Dzisiaj wojewoda wyjaśniał, że sprawa nie jest sprawiedliwie przedstawiana w mediach.

- My przeprowadzamy w tej chwili procedurę przetargową wykonawcy, który przeprowadzi tą egzekucję – poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - To jest też czynnik ludzki. Miasto rozpoczęło rozmowy z tymi osobami jeszcze przed przekazaniem tej sprawy do wojewody, bez skutku pozytywnego. Zostało to zostawione tylko możliwością Urzędu Wojewódzkiego, które są w ustawowym działaniu bardzo ograniczone.

 

Wojewoda informował, że jeszcze w lutym prowadzone były postępowania, ale teraz już są to prawomocne decyzje.

 

- W bodajże miesiącu maju zostały wnioski, skutkiem których w ciągu 30 dni powinny być działki przekazane – odpowiedział wojewodzie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Pokazuje co mówią przepisy prawa – przepis prawa mówi ,,panie wojewodo ma pan 30 dni”. Każdy kto umie liczyć do 30 wie kiedy się kończy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu