Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Wojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 17:16

 W poniedziałek bydgoski ratusz poinformował, że rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta natknęła na problem, w postaci nieprzekazania przez wojewodę czterech działek, które powinny być poddane egzekucji. Dzisiaj wojewoda wyjaśniał, że sprawa nie jest sprawiedliwie przedstawiana w mediach.

- My przeprowadzamy w tej chwili procedurę przetargową wykonawcy, który przeprowadzi tą egzekucję – poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - To jest też czynnik ludzki. Miasto rozpoczęło rozmowy z tymi osobami jeszcze przed przekazaniem tej sprawy do wojewody, bez skutku pozytywnego. Zostało to zostawione tylko możliwością Urzędu Wojewódzkiego, które są w ustawowym działaniu bardzo ograniczone.

 

Wojewoda informował, że jeszcze w lutym prowadzone były postępowania, ale teraz już są to prawomocne decyzje.

 

- W bodajże miesiącu maju zostały wnioski, skutkiem których w ciągu 30 dni powinny być działki przekazane – odpowiedział wojewodzie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Pokazuje co mówią przepisy prawa – przepis prawa mówi ,,panie wojewodo ma pan 30 dni”. Każdy kto umie liczyć do 30 wie kiedy się kończy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu