Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Wojewoda zapowiada, że wkrótce zostaną wyegzekwowane działki przy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 17:16

 W poniedziałek bydgoski ratusz poinformował, że rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta natknęła na problem, w postaci nieprzekazania przez wojewodę czterech działek, które powinny być poddane egzekucji. Dzisiaj wojewoda wyjaśniał, że sprawa nie jest sprawiedliwie przedstawiana w mediach.

- My przeprowadzamy w tej chwili procedurę przetargową wykonawcy, który przeprowadzi tą egzekucję – poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - To jest też czynnik ludzki. Miasto rozpoczęło rozmowy z tymi osobami jeszcze przed przekazaniem tej sprawy do wojewody, bez skutku pozytywnego. Zostało to zostawione tylko możliwością Urzędu Wojewódzkiego, które są w ustawowym działaniu bardzo ograniczone.

 

Wojewoda informował, że jeszcze w lutym prowadzone były postępowania, ale teraz już są to prawomocne decyzje.

 

- W bodajże miesiącu maju zostały wnioski, skutkiem których w ciągu 30 dni powinny być działki przekazane – odpowiedział wojewodzie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Pokazuje co mówią przepisy prawa – przepis prawa mówi ,,panie wojewodo ma pan 30 dni”. Każdy kto umie liczyć do 30 wie kiedy się kończy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas