Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni Białych Błot po raz kolejny uchwalą budżet

Radni Białych Błot po raz kolejny uchwalą budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 marzec 2019 18:04

We wtorek Rada Gminy Białe Błota uchwali ponownie budżet gminy na rok 2019. Dokument przyjęty pod koniec stycznia został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy, jako naruszający przepisy dotyczące finansów publicznych.

Poddanie pod głosowanie poprawki i przyjęcie jej przez Radę Gminy w szczegółowości innej niż w pozostałych zapisach uchwały budżetowej niewątpliwie stanowi istotne naruszenie art. 236 ustawy o finansach publicznych – stwierdza Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy.

 

Sesja budżetowa w dniu 29 stycznia była dość burzliwa. Większość radnych postanowiła wówczas przeforsować plan inwestycyjny w zakresie budowy dróg o wartości 2,7 mln zł, obcinając radykalnie wydatki na pensje pracowników gminnych. Takim zmianom sprzeciwiał się wójt Dariusz Fundator, którego współpracownicy wyrazili obawę, że budżet w takiej formie będzie zakwestionowany przez RIO. I tak też się stało, stąd też konieczność uchwalenia do końca marca budżetu na nowo.

 

Formalnie autorem projektu budżetu, który będzie głosowany we wtorek jest Komisja Budżetu i Finansów. Projekt odzwierciedla oczekiwania radnych przegłosowane 29 stycznia, wójtowi udało się też w tym dokumencie wygospodarować dodatkowe kilkaset tysięcy złotych na wynagrodzenia pracowników. Szczegółowość zapisów tego budżetu powinna być zaakceptowana przez RIO.

 

Zanosi się zatem jutro na spokojniejszą sesję niż to miało miejsce pod koniec stycznia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas