Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni Białych Błot po raz kolejny uchwalą budżet

Radni Białych Błot po raz kolejny uchwalą budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 marzec 2019 18:04

We wtorek Rada Gminy Białe Błota uchwali ponownie budżet gminy na rok 2019. Dokument przyjęty pod koniec stycznia został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy, jako naruszający przepisy dotyczące finansów publicznych.

Poddanie pod głosowanie poprawki i przyjęcie jej przez Radę Gminy w szczegółowości innej niż w pozostałych zapisach uchwały budżetowej niewątpliwie stanowi istotne naruszenie art. 236 ustawy o finansach publicznych – stwierdza Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy.

 

Sesja budżetowa w dniu 29 stycznia była dość burzliwa. Większość radnych postanowiła wówczas przeforsować plan inwestycyjny w zakresie budowy dróg o wartości 2,7 mln zł, obcinając radykalnie wydatki na pensje pracowników gminnych. Takim zmianom sprzeciwiał się wójt Dariusz Fundator, którego współpracownicy wyrazili obawę, że budżet w takiej formie będzie zakwestionowany przez RIO. I tak też się stało, stąd też konieczność uchwalenia do końca marca budżetu na nowo.

 

Formalnie autorem projektu budżetu, który będzie głosowany we wtorek jest Komisja Budżetu i Finansów. Projekt odzwierciedla oczekiwania radnych przegłosowane 29 stycznia, wójtowi udało się też w tym dokumencie wygospodarować dodatkowe kilkaset tysięcy złotych na wynagrodzenia pracowników. Szczegółowość zapisów tego budżetu powinna być zaakceptowana przez RIO.

 

Zanosi się zatem jutro na spokojniejszą sesję niż to miało miejsce pod koniec stycznia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • PKP pracuje nad koncepcją dla Węzła Poznańskiego

    PKP PLK ogłosiło przetarg na opracowanie wstępnego studium wykonalności dla poznańskiego węzła kolejowego. Objęte postępowaniem analizy z punktu widzenia mieszkańców naszego województwa są ważne z powodu poruszania trzech aspektów.

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas