Jesteś tutaj: HomeBydgoszczApel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Apel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 07:20

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć uchwałę ustanawiającą tegorocznych laureatów Medalu Kazimierza Wielkiego. Medal ten do tej pory kojarzył się z tym, że łączył, po jutrzejszej sesji może stać się kolejną przyczyną sporu. Pozostało jeszcze dobre kilkanaście godzin, stąd też apel do radnych aby wykazali się w tej sprawie mądrością. Dla dobra Bydgoszczy!

Jeżeli nie uda się wypracować kompromisu, to odbije się to piętnem nie tylko na tegorocznych Medalach, ale także w pewnym stopniu na tych przyznanych w latach poprzednich oraz tych co będą przyznawane w przyszłości.

 

Do tej pory medale przyznawane były na zasadzie consensusu – każdy z klubów radnych proponował swoich laureatów, którzy zazwyczaj byli uwzględniani we wspólnym projekcie uchwały. Temperatura sporów politycznych bywała w Radzie Miasta różna, ale to właśnie ten moment, gdy wspólnie przyznawano medale, był tą chwilą w której gorąca atmosfera mogła zejść na dalszy plan. Jak się dowiedziałem, bywały niekiedy wewnętrzne wątpliwości, ale one nie wychodziły jednak nigdy do opinii publicznej. Z racji delikatnej materii rozmawiano o nich w ciszy gabinetów.

 

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał projekt uchwały, w którym nie odzwierciedlono propozycji opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. W praktyce nie wiadomo jak w jutrzejszym głosowaniu zachowają się radni PiS-u. Stąd też konieczna jest teraz delikatność. Apeluję zatem do radnych ze wszystkich klubów, aby zdając sobie sprawę z odpowiedzialności za Bydgoszcz, wykorzystali czas przed głosowaniem tego projektu, na wyjście przez Medale Kazimierza Wielkiego z tej kryzysowej sytuacji bez szwanku.

 

Jeżeli będzie to zbyt mało czasu, zawsze lepiej ściągnąć ten punkt w porządku jutrzejszej sesji i wrócić do tematu za tydzień poprzez nadzwyczajną sesję.

 

Wielu bydgoszczan zapewne pozytywnie odczyta informacje medialne, iż radni zebrali się na posiedzeniu, w trakcie którego udało im się przegłosować kompromisowe rozwiązanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu