Jesteś tutaj: HomeBydgoszczApel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Apel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 07:20

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć uchwałę ustanawiającą tegorocznych laureatów Medalu Kazimierza Wielkiego. Medal ten do tej pory kojarzył się z tym, że łączył, po jutrzejszej sesji może stać się kolejną przyczyną sporu. Pozostało jeszcze dobre kilkanaście godzin, stąd też apel do radnych aby wykazali się w tej sprawie mądrością. Dla dobra Bydgoszczy!

Jeżeli nie uda się wypracować kompromisu, to odbije się to piętnem nie tylko na tegorocznych Medalach, ale także w pewnym stopniu na tych przyznanych w latach poprzednich oraz tych co będą przyznawane w przyszłości.

 

Do tej pory medale przyznawane były na zasadzie consensusu – każdy z klubów radnych proponował swoich laureatów, którzy zazwyczaj byli uwzględniani we wspólnym projekcie uchwały. Temperatura sporów politycznych bywała w Radzie Miasta różna, ale to właśnie ten moment, gdy wspólnie przyznawano medale, był tą chwilą w której gorąca atmosfera mogła zejść na dalszy plan. Jak się dowiedziałem, bywały niekiedy wewnętrzne wątpliwości, ale one nie wychodziły jednak nigdy do opinii publicznej. Z racji delikatnej materii rozmawiano o nich w ciszy gabinetów.

 

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał projekt uchwały, w którym nie odzwierciedlono propozycji opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. W praktyce nie wiadomo jak w jutrzejszym głosowaniu zachowają się radni PiS-u. Stąd też konieczna jest teraz delikatność. Apeluję zatem do radnych ze wszystkich klubów, aby zdając sobie sprawę z odpowiedzialności za Bydgoszcz, wykorzystali czas przed głosowaniem tego projektu, na wyjście przez Medale Kazimierza Wielkiego z tej kryzysowej sytuacji bez szwanku.

 

Jeżeli będzie to zbyt mało czasu, zawsze lepiej ściągnąć ten punkt w porządku jutrzejszej sesji i wrócić do tematu za tydzień poprzez nadzwyczajną sesję.

 

Wielu bydgoszczan zapewne pozytywnie odczyta informacje medialne, iż radni zebrali się na posiedzeniu, w trakcie którego udało im się przegłosować kompromisowe rozwiązanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu