Jesteś tutaj: HomeBydgoszczApel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Apel do radnych: Po środowej sesji pewne rzeczy mogą nie być już takie same

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 07:20

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć uchwałę ustanawiającą tegorocznych laureatów Medalu Kazimierza Wielkiego. Medal ten do tej pory kojarzył się z tym, że łączył, po jutrzejszej sesji może stać się kolejną przyczyną sporu. Pozostało jeszcze dobre kilkanaście godzin, stąd też apel do radnych aby wykazali się w tej sprawie mądrością. Dla dobra Bydgoszczy!

Jeżeli nie uda się wypracować kompromisu, to odbije się to piętnem nie tylko na tegorocznych Medalach, ale także w pewnym stopniu na tych przyznanych w latach poprzednich oraz tych co będą przyznawane w przyszłości.

 

Do tej pory medale przyznawane były na zasadzie consensusu – każdy z klubów radnych proponował swoich laureatów, którzy zazwyczaj byli uwzględniani we wspólnym projekcie uchwały. Temperatura sporów politycznych bywała w Radzie Miasta różna, ale to właśnie ten moment, gdy wspólnie przyznawano medale, był tą chwilą w której gorąca atmosfera mogła zejść na dalszy plan. Jak się dowiedziałem, bywały niekiedy wewnętrzne wątpliwości, ale one nie wychodziły jednak nigdy do opinii publicznej. Z racji delikatnej materii rozmawiano o nich w ciszy gabinetów.

 

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał projekt uchwały, w którym nie odzwierciedlono propozycji opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. W praktyce nie wiadomo jak w jutrzejszym głosowaniu zachowają się radni PiS-u. Stąd też konieczna jest teraz delikatność. Apeluję zatem do radnych ze wszystkich klubów, aby zdając sobie sprawę z odpowiedzialności za Bydgoszcz, wykorzystali czas przed głosowaniem tego projektu, na wyjście przez Medale Kazimierza Wielkiego z tej kryzysowej sytuacji bez szwanku.

 

Jeżeli będzie to zbyt mało czasu, zawsze lepiej ściągnąć ten punkt w porządku jutrzejszej sesji i wrócić do tematu za tydzień poprzez nadzwyczajną sesję.

 

Wielu bydgoszczan zapewne pozytywnie odczyta informacje medialne, iż radni zebrali się na posiedzeniu, w trakcie którego udało im się przegłosować kompromisowe rozwiązanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu