Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi Demokraci po reaktywacji chcą wrócić do lokalnej polityki

Młodzi Demokraci po reaktywacji chcą wrócić do lokalnej polityki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 marzec 2019 23:09

W ostatnich latach można było zaobserwować wręcz wymarcie aktywności tzw. młodzieżówek polityczny. Gdy młodzi się uaktywniali to zazwyczaj na chwilę w okresie kampanii wyborczej. W poniedziałek swoją aktywność wznowili Młodzi Demokracji, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej.

 

Kilka lat temu Młodzi Demokraci byli dość prężną grupą, chociażby poprzez organizację tzw. Akademii Obywatelskich, w trakcie których można było spotkać się ze znanymi aktywistami.

 

Teraz możemy powiedzieć o nowym otwarciu, bowiem młodzieżówkę PO tworzą zupełnie nowe twarze – Spotykamy się po kilku miesiącach pracy po cichu, po kilku miesiącach ustaleń, planów jak zrobić, żeby znowu o Młodych Demokratach było głośno, jak zrobić, żeby Młodzi Demokraci znowu wrócili na szczyt bydgoskiej mapy polityki młodzieżowej – mówił na konferencji prasowej Paweł Stachowicz, lider reaktywowanych MD w Bydgoszczy - Jesteśmy w bardzo ważnym roku, w bardzo pracowitym roku, czekają nas dwa razy wybory, przed nami bardzo ważne zadanie, aby pokazać, że to nasza wizja Polski i nasza wizja Europy jest najlepsza spośród tych przedstawianych przez różne komitety wyborcze.

 

- Rolą Młodych Demokratów będzie propagowanie dobrych podstaw obywatelskich w kontekście nadchodzących wyborów. Będzie to nakłanianie młodych ludzi do pójścia na wybory, bo jak wiemy frekwencja, zwłaszcza wśród ludzi młodych, nie jest nigdy zadowalająca – zapowiada Stachowicz.

 

Paweł Stachowicz oraz towarzyszący mu Mikołaj Hetzig do tej pory udzielali się w samorządach szkolnych, byli też posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży.

 

W inauguracyjnej działalność Młodych Demokratów konferencji udział wziął poseł Paweł Olszewski, który jak przyznał sam się z tej organizacji wywodzi – Entuzjazm, który z nich bije, liczba pomysłów, inicjatyw jest bezwzględnie na tyle wartościowa, że nie mam złudzeń, że będzie się tutaj działo. Zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – zapowiedział.

 

Pierwszą inicjatywą reaktywowanego koła MD będzie udział w spotkaniu otwartym z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim pt. ,,Brexit a Polska, co nas czeka?”, które odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 17:00 w restauracji ,,Śródmieście”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas