Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

W Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 18:15

Odbywające się we wtorkowe popołudnie sesja Rady Gminy Białe Błota w trakcie prac nad projektami uchwał przebiegała bardzo spokojnie. Na sali nie udzielały się już te emocje, które towarzyszyły uchwalaniu budżetu w styczniu.

 

Przyjęty w styczniu projekt budżetu został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła naruszenie artykułu 236 ustawy o finansach publicznych. Miało do tego dość na sesji w dniu 29 stycznia, gdy radni wprowadzili do projektu uchwały budżetowej poprawki w innej szczegółowości niż pozostałe zapisy. RIO zobowiązała radnych Białych Błot do ponownego uchwalenia budżetu do końca marca.

 

Głosowany dzisiaj budżet zawierał sobie ustalenia dokumentu przyjętego 29 stycznia oraz później korygowanego w lutym. Skarbnik gminy uwzględniła również zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby był to dokument spełniający wymogi ustawy o finansach publicznych.

 

Dzisiejsza dyskusja była ograniczona do minimum, radni nie składali również żadnych propozycji korekt. Poprawiony budżet został przyjęty przez Radę Gminy jednogłośnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas