Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

W Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 18:15

Odbywające się we wtorkowe popołudnie sesja Rady Gminy Białe Błota w trakcie prac nad projektami uchwał przebiegała bardzo spokojnie. Na sali nie udzielały się już te emocje, które towarzyszyły uchwalaniu budżetu w styczniu.

 

Przyjęty w styczniu projekt budżetu został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła naruszenie artykułu 236 ustawy o finansach publicznych. Miało do tego dość na sesji w dniu 29 stycznia, gdy radni wprowadzili do projektu uchwały budżetowej poprawki w innej szczegółowości niż pozostałe zapisy. RIO zobowiązała radnych Białych Błot do ponownego uchwalenia budżetu do końca marca.

 

Głosowany dzisiaj budżet zawierał sobie ustalenia dokumentu przyjętego 29 stycznia oraz później korygowanego w lutym. Skarbnik gminy uwzględniła również zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby był to dokument spełniający wymogi ustawy o finansach publicznych.

 

Dzisiejsza dyskusja była ograniczona do minimum, radni nie składali również żadnych propozycji korekt. Poprawiony budżet został przyjęty przez Radę Gminy jednogłośnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu