Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

W Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 18:15

Odbywające się we wtorkowe popołudnie sesja Rady Gminy Białe Błota w trakcie prac nad projektami uchwał przebiegała bardzo spokojnie. Na sali nie udzielały się już te emocje, które towarzyszyły uchwalaniu budżetu w styczniu.

 

Przyjęty w styczniu projekt budżetu został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła naruszenie artykułu 236 ustawy o finansach publicznych. Miało do tego dość na sesji w dniu 29 stycznia, gdy radni wprowadzili do projektu uchwały budżetowej poprawki w innej szczegółowości niż pozostałe zapisy. RIO zobowiązała radnych Białych Błot do ponownego uchwalenia budżetu do końca marca.

 

Głosowany dzisiaj budżet zawierał sobie ustalenia dokumentu przyjętego 29 stycznia oraz później korygowanego w lutym. Skarbnik gminy uwzględniła również zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby był to dokument spełniający wymogi ustawy o finansach publicznych.

 

Dzisiejsza dyskusja była ograniczona do minimum, radni nie składali również żadnych propozycji korekt. Poprawiony budżet został przyjęty przez Radę Gminy jednogłośnie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu