Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PiS nie chcieli dyskusji o terenach pozachemowskich

Radni PiS nie chcieli dyskusji o terenach pozachemowskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 marzec 2019 12:11

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się kolejna dyskusja na temat skażeń pozachemowskich. Dyskusja bywała momentami gorąca, pojawiały się również podteksty polityczne. Trudno mówić o nowych konkluzjach, choć dyskusja trwała prawie dwie godziny.

 

Zanim rozpoczęto procedować ten punkt radny Bogdan Dzakanowski wnioskował, aby dyskusji o terenach pozachemowskich dzisiaj nie było. Tłumaczył to rozwiązaniem zespołu eksperckiego przez wojewodę (formalnie w porządku obrad znajdowała się informacja przedstawiciela prezydenta w tym zespole). W głosowaniu wniosek Dzakanowskiego poparli radni klubu PiS, ale został on odrzucony głosami większości radnych z pozostałych klubów.

 

-To jak wykazuje się nieudolnością pan wojewoda w prowadzeniu tego tematu. Jest to dla mnie nieudolne działanie – ocenił na początku prezydent Rafał Bruski.

 

Dyrektor Grzegorz Boroń informował o działaniach podejmowanych przez Miasto Bydgoszcz, opierające się głównie na dążeniu do przeprowadzenia kolejnych badań stanu gleb, bowiem kompetencje samorządu przy rekultywacji skażenia historycznego są ograniczone.

 

Ze strony radnych PiS-u padały natomiast wnioski o dostarczenie dla mieszkańców Łęgnowa – Wsi bezpłatnej wody. Na odbywającym w ubiegły piątek spotkaniu u wojewody pojawiły się w tym wątku nowe okoliczności, bowiem minister Łukasz Schreiber sugerował powołanie dla mieszkańców zamieszkujących na skażonych glebach spółki, która dostarczałaby im wodę na preferencyjnych warunkach. Natomiast radny wojewódzki Konstanty Dombrowicz wyszedł z propozycją, aby miasto jedynie skredytowało bezpłatną wodę, czyli miałby być to ostatecznie koszt skarbu państwa. Prezydent Rafał Bruski przyznał, że kibicuje pomysłowi ministra Schreibera, ale na chwilę obecną nie przedstawiono mu żadnych konkretów.

 

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli natomiast kolejny już raz wniosek, aby to miasto dostarczyło mieszkańcom bezpłatną wodę, który głosami klubów Koalicji Obywatelskiej i SLD został odrzucony (gdyby radni PiS wygrali głosowanie o nie podejmowanie dyskusji, to tego wniosku by nie mogli złożyć).

 

Na dzisiejszej sesji nie było specjalnie klimatu, aby podjąć merytoryczną dyskusję na temat kompleksowego rozwiązania oczekiwań dotyczących dostarczenia bezpłatnej wody, z uwzględnianiem propozycji ministra Schreibera.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu