Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PiS nie chcieli dyskusji o terenach pozachemowskich

Radni PiS nie chcieli dyskusji o terenach pozachemowskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 marzec 2019 12:11

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się kolejna dyskusja na temat skażeń pozachemowskich. Dyskusja bywała momentami gorąca, pojawiały się również podteksty polityczne. Trudno mówić o nowych konkluzjach, choć dyskusja trwała prawie dwie godziny.

 

Zanim rozpoczęto procedować ten punkt radny Bogdan Dzakanowski wnioskował, aby dyskusji o terenach pozachemowskich dzisiaj nie było. Tłumaczył to rozwiązaniem zespołu eksperckiego przez wojewodę (formalnie w porządku obrad znajdowała się informacja przedstawiciela prezydenta w tym zespole). W głosowaniu wniosek Dzakanowskiego poparli radni klubu PiS, ale został on odrzucony głosami większości radnych z pozostałych klubów.

 

-To jak wykazuje się nieudolnością pan wojewoda w prowadzeniu tego tematu. Jest to dla mnie nieudolne działanie – ocenił na początku prezydent Rafał Bruski.

 

Dyrektor Grzegorz Boroń informował o działaniach podejmowanych przez Miasto Bydgoszcz, opierające się głównie na dążeniu do przeprowadzenia kolejnych badań stanu gleb, bowiem kompetencje samorządu przy rekultywacji skażenia historycznego są ograniczone.

 

Ze strony radnych PiS-u padały natomiast wnioski o dostarczenie dla mieszkańców Łęgnowa – Wsi bezpłatnej wody. Na odbywającym w ubiegły piątek spotkaniu u wojewody pojawiły się w tym wątku nowe okoliczności, bowiem minister Łukasz Schreiber sugerował powołanie dla mieszkańców zamieszkujących na skażonych glebach spółki, która dostarczałaby im wodę na preferencyjnych warunkach. Natomiast radny wojewódzki Konstanty Dombrowicz wyszedł z propozycją, aby miasto jedynie skredytowało bezpłatną wodę, czyli miałby być to ostatecznie koszt skarbu państwa. Prezydent Rafał Bruski przyznał, że kibicuje pomysłowi ministra Schreibera, ale na chwilę obecną nie przedstawiono mu żadnych konkretów.

 

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli natomiast kolejny już raz wniosek, aby to miasto dostarczyło mieszkańcom bezpłatną wodę, który głosami klubów Koalicji Obywatelskiej i SLD został odrzucony (gdyby radni PiS wygrali głosowanie o nie podejmowanie dyskusji, to tego wniosku by nie mogli złożyć).

 

Na dzisiejszej sesji nie było specjalnie klimatu, aby podjąć merytoryczną dyskusję na temat kompleksowego rozwiązania oczekiwań dotyczących dostarczenia bezpłatnej wody, z uwzględnianiem propozycji ministra Schreibera.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu