Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta przyznała medale. Część radnych wyszła z sali

Rada Miasta przyznała medale. Część radnych wyszła z sali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 marzec 2019 18:03

Rada Miasta Bydgoszczy przyznała Medale Kazimierza Wielkiego. Niestety pierwszy raz odbyło się to w atmosferze braku zgody radnych. Radni opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu, część opuściła nawet widowiskowo salę obrad.

 

Do tej pory Medale były owocem consensu wszystkich klubów radnych. W tym roku prezydium nie uwzględniło wniosku klubu radnych PiS o uhonorowanie prof. Romana Kotzbacha, działacza opozycji w PRL, a także zasłużonego ginekologa i wykładowcy akademickiego. Radni koalicji nie mieli odwagi, aby wprost przedstawić swoje argumenty przeciwko tej kandydaturze.

 

Medale Kazimierza Wielkiego przyznano: klubowi BKS Chemik, Muzeum Mydła i Historii Brudu, a także Tomaszowi Izajaszowi. 

 

Szerzej o tym punkcie piszemy: Medale Kazimierza Wielkiego przyznane, ale z dużym niesmakiem

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu