Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

W ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 marzec 2019 15:14

W skład Rady Nadzorczej Administracji Domów Miejskich wchodzą przedstawiciele pracowników. Zarząd spółki komunalnej dążył do zmiany tego stanu rzeczy, ale w referendum przegrał z Solidarnością. W tej sprawie pojawiają się też inne wątpliwe wątki.

Zdaniem NSZZ Solidarność podjęcie decyzji o przeprowadzeniu referendum było działaniem na szkodę pracowników. Ponadto związek podnosi naruszenie procedury, bowiem Zarząd decyzję o podjęciu referendum wydał bez konsultacji ze wszystkimi organizacjami związkowymi. O tych wątpliwościach Solidarność poinformowała zarząd oraz prezydenta na piśmie. Do referendum pomimo sprzeciwu NSZZ Solidarność doszło, ale w głosowaniu załoga opowiedziała się za utrzymaniem reprezentacji pracowników w Radzie Nadzorczej. Czy takie rozstrzygnięcie zakończy spór? Pokaże najbliższy czas. Ratusz najprawdopodobniej wynik referendum uszanuje.

 

Na kilka tygodni przed podjęciem działań zarządu na rzecz wykluczenia przedstawicieli pracowników z Rady Nadzorczej podnosił pewną nieprawidłowość dotyczącą Działu Informatyki. Od października 2012 roku obsada tego działu spadła do 4 pracowników, co jak podnosi Solidarność powinno skutkować przekształceniem go w sekcję. Kierownicy działów i sekcji mają zróżnicowane wynagrodzenia, stąd też Solidarność próbuje uzyskać odpowiedź, czy spadek obsady pracowniczej w tym dziale/sekcji, doprowadził do obniżenia wynagrodzenia kierowniczego. Związek zawodowy ma problem z wyegzekwowaniem odpowiedzi na to pytanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu