Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

W ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 marzec 2019 15:14

W skład Rady Nadzorczej Administracji Domów Miejskich wchodzą przedstawiciele pracowników. Zarząd spółki komunalnej dążył do zmiany tego stanu rzeczy, ale w referendum przegrał z Solidarnością. W tej sprawie pojawiają się też inne wątpliwe wątki.

Zdaniem NSZZ Solidarność podjęcie decyzji o przeprowadzeniu referendum było działaniem na szkodę pracowników. Ponadto związek podnosi naruszenie procedury, bowiem Zarząd decyzję o podjęciu referendum wydał bez konsultacji ze wszystkimi organizacjami związkowymi. O tych wątpliwościach Solidarność poinformowała zarząd oraz prezydenta na piśmie. Do referendum pomimo sprzeciwu NSZZ Solidarność doszło, ale w głosowaniu załoga opowiedziała się za utrzymaniem reprezentacji pracowników w Radzie Nadzorczej. Czy takie rozstrzygnięcie zakończy spór? Pokaże najbliższy czas. Ratusz najprawdopodobniej wynik referendum uszanuje.

 

Na kilka tygodni przed podjęciem działań zarządu na rzecz wykluczenia przedstawicieli pracowników z Rady Nadzorczej podnosił pewną nieprawidłowość dotyczącą Działu Informatyki. Od października 2012 roku obsada tego działu spadła do 4 pracowników, co jak podnosi Solidarność powinno skutkować przekształceniem go w sekcję. Kierownicy działów i sekcji mają zróżnicowane wynagrodzenia, stąd też Solidarność próbuje uzyskać odpowiedź, czy spadek obsady pracowniczej w tym dziale/sekcji, doprowadził do obniżenia wynagrodzenia kierowniczego. Związek zawodowy ma problem z wyegzekwowaniem odpowiedzi na to pytanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu