Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

W ADM pomiędzy prezesem a Solidarnością rozwija się konflikt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 marzec 2019 15:14

W skład Rady Nadzorczej Administracji Domów Miejskich wchodzą przedstawiciele pracowników. Zarząd spółki komunalnej dążył do zmiany tego stanu rzeczy, ale w referendum przegrał z Solidarnością. W tej sprawie pojawiają się też inne wątpliwe wątki.

Zdaniem NSZZ Solidarność podjęcie decyzji o przeprowadzeniu referendum było działaniem na szkodę pracowników. Ponadto związek podnosi naruszenie procedury, bowiem Zarząd decyzję o podjęciu referendum wydał bez konsultacji ze wszystkimi organizacjami związkowymi. O tych wątpliwościach Solidarność poinformowała zarząd oraz prezydenta na piśmie. Do referendum pomimo sprzeciwu NSZZ Solidarność doszło, ale w głosowaniu załoga opowiedziała się za utrzymaniem reprezentacji pracowników w Radzie Nadzorczej. Czy takie rozstrzygnięcie zakończy spór? Pokaże najbliższy czas. Ratusz najprawdopodobniej wynik referendum uszanuje.

 

Na kilka tygodni przed podjęciem działań zarządu na rzecz wykluczenia przedstawicieli pracowników z Rady Nadzorczej podnosił pewną nieprawidłowość dotyczącą Działu Informatyki. Od października 2012 roku obsada tego działu spadła do 4 pracowników, co jak podnosi Solidarność powinno skutkować przekształceniem go w sekcję. Kierownicy działów i sekcji mają zróżnicowane wynagrodzenia, stąd też Solidarność próbuje uzyskać odpowiedź, czy spadek obsady pracowniczej w tym dziale/sekcji, doprowadził do obniżenia wynagrodzenia kierowniczego. Związek zawodowy ma problem z wyegzekwowaniem odpowiedzi na to pytanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu