Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz bliżej do Misterium Męki Pańskiej

Coraz bliżej do Misterium Męki Pańskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 marzec 2019 08:17

Po raz XIX w niedzielę palmową (14 kwietnia) w Fordońskiej Dolinie Śmierci odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Jak co roku będzie ono wyjątkowe, bowiem co roku przygotowywane jest coś nowego, choć jest to przecież przypomnienie tego samego wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

 

Nie jest to jedyne Misterium Męki Pańskiej przygotowywane w naszym regionie, ale na pewno mające swój unikalny charakter. Samo miejsce, gdzie odbywa się to Misterium, Fordońska Dolina Śmierci, w której kilkadziesiąt lat temu w czasie II wojny światowej zamordowano niewinnych, nadaje temu wydarzeniu specyficznego charakteru.

 

Misterium przygotowywane było od kilku miesięcy, a efekt końcowy zobaczymy we wspomniany 14 kwietnia. Co roku przygotowywany jest unikalny scenariusz, który pozwala widzowi skupić swoją uwagę na przygotowanym przez autorów wątku. Rok temu były to losy Zacheusza, w Piśmie Świętym postaci dalszoplanowej, dwa lata temu autorzy skupili się na wątku współczesnym.

 

 

Tegoroczne hasło Misterium Męki Pańskiej to ,,Przyjacielu...”. W najbliższych dniach autorzy zdradzą zapewne kilka wątków z tegorocznego scenariusza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas