Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

W XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 10:58

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Bydgoskiej powoli dobiega końca. Rozpoczęła się ona 1 września, a zakończy w najbliższą niedzielę. We wtorek obraz przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskich. Wczoraj przypadła dokładnie XV rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. W godzinie jego śmierci przed obrazem odbywało się nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania związanej z Apelem Jasnogórskim antyfony maryjnej. Prowadzący Apel Jasnogórski Paulin podkreślał, że bydgoska parafia stała się na tą chwilę ,,małą Jasną Górą”.

 

- Kiedy patrzymy na Ciebie matko na tym jasnogórskim wizerunku, to choć wielu z nas powie dzisiaj przybyła do nas Matka Boża, to tak naprawdę Ty przyniosłaś nam na powrót Jezusa – mówił Paulin w rozważaniu - Bo całe Twoje wielkie życie, wielkość Twojego życia polegała na tym, że zechciałaś być matką Jezusa. Dzisiaj jesteśmy tutaj z wdzięczność, że przyjęłaś to wielkie zadanie, tą wielką odpowiedzialność, aby wychować bożego syna tutaj na ziemi.

 

Nie sposób było by uniknąć nawiązań do postaci św. Jana Pawła II – Dzisiaj Maryjo chcemy wspomnieć, chyba największego ze słów Twoich, świętego dziś Jana Pawła II. To on przez całe swoje życie wierni temu hasłu, które przybrał ,,Totus Tuus”, zawsze i wszędzie wychwalał Twoją wielkość i synowskie przywiązanie do Ciebie. Sam już nie miał ziemskiej matki od wczesnych lat młodości i może dlatego tak dobrze przylgnął do Twojego serca. My chcemy uczyć się od niego tego całkowitego zawierzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.