Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

W XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 10:58

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Bydgoskiej powoli dobiega końca. Rozpoczęła się ona 1 września, a zakończy w najbliższą niedzielę. We wtorek obraz przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskich. Wczoraj przypadła dokładnie XV rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. W godzinie jego śmierci przed obrazem odbywało się nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania związanej z Apelem Jasnogórskim antyfony maryjnej. Prowadzący Apel Jasnogórski Paulin podkreślał, że bydgoska parafia stała się na tą chwilę ,,małą Jasną Górą”.

 

- Kiedy patrzymy na Ciebie matko na tym jasnogórskim wizerunku, to choć wielu z nas powie dzisiaj przybyła do nas Matka Boża, to tak naprawdę Ty przyniosłaś nam na powrót Jezusa – mówił Paulin w rozważaniu - Bo całe Twoje wielkie życie, wielkość Twojego życia polegała na tym, że zechciałaś być matką Jezusa. Dzisiaj jesteśmy tutaj z wdzięczność, że przyjęłaś to wielkie zadanie, tą wielką odpowiedzialność, aby wychować bożego syna tutaj na ziemi.

 

Nie sposób było by uniknąć nawiązań do postaci św. Jana Pawła II – Dzisiaj Maryjo chcemy wspomnieć, chyba największego ze słów Twoich, świętego dziś Jana Pawła II. To on przez całe swoje życie wierni temu hasłu, które przybrał ,,Totus Tuus”, zawsze i wszędzie wychwalał Twoją wielkość i synowskie przywiązanie do Ciebie. Sam już nie miał ziemskiej matki od wczesnych lat młodości i może dlatego tak dobrze przylgnął do Twojego serca. My chcemy uczyć się od niego tego całkowitego zawierzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

  Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

 • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

  To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu