Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

W XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 10:58

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Bydgoskiej powoli dobiega końca. Rozpoczęła się ona 1 września, a zakończy w najbliższą niedzielę. We wtorek obraz przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskich. Wczoraj przypadła dokładnie XV rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. W godzinie jego śmierci przed obrazem odbywało się nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania związanej z Apelem Jasnogórskim antyfony maryjnej. Prowadzący Apel Jasnogórski Paulin podkreślał, że bydgoska parafia stała się na tą chwilę ,,małą Jasną Górą”.

 

- Kiedy patrzymy na Ciebie matko na tym jasnogórskim wizerunku, to choć wielu z nas powie dzisiaj przybyła do nas Matka Boża, to tak naprawdę Ty przyniosłaś nam na powrót Jezusa – mówił Paulin w rozważaniu - Bo całe Twoje wielkie życie, wielkość Twojego życia polegała na tym, że zechciałaś być matką Jezusa. Dzisiaj jesteśmy tutaj z wdzięczność, że przyjęłaś to wielkie zadanie, tą wielką odpowiedzialność, aby wychować bożego syna tutaj na ziemi.

 

Nie sposób było by uniknąć nawiązań do postaci św. Jana Pawła II – Dzisiaj Maryjo chcemy wspomnieć, chyba największego ze słów Twoich, świętego dziś Jana Pawła II. To on przez całe swoje życie wierni temu hasłu, które przybrał ,,Totus Tuus”, zawsze i wszędzie wychwalał Twoją wielkość i synowskie przywiązanie do Ciebie. Sam już nie miał ziemskiej matki od wczesnych lat młodości i może dlatego tak dobrze przylgnął do Twojego serca. My chcemy uczyć się od niego tego całkowitego zawierzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas