Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 14:26
Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji Fot: Bartosz Bieliński

Port Lotniczy Bydgoszcz przedstawił informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów w marcu - liczba 29.818 pasażerów daje wzrost o 9,2% w stosunku do marca 2018 roku. Od początku roku, do końca marca przez bydgoskie lotnisko przewinęło się prawie 85 tys. pasażerów, co daje wzrost do analogicznego okresu ubiegłego roku o 13,2%.

 

Wraz z końcem marca w branży lotniczej rozpoczyna się sezon turystyczny, przez co istnieje duża szansa, że kolejne trzy miesiące będą jeszcze lepsze. Wczoraj po przerwie linie lotnicze RyanAir wznowiły loty do Szkocji, samoloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Glasgow Prestwick będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. 26 kwietnia natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą sezonowe połączenie z Lwowem na Ukrainie, które realizowane będzie dwa razy w tygodniu. RyanAir zwiększy również w tym okresie liczbę połączeń z Londynem.

 

Do stolicy Wielkiej Brytanii będziemy mogli polecieć codziennie (lotnisko Stansted), natomiast dodatkowo RyanAir trzy razy w tygodniu zrealizuje połączenie z drugim londyńskim lotniskiem Luton. Codziennie możemy dotrzeć również niemieckimi liniami Lufthansa do Frankfurtu.

 

Sezon czarterowy na bydgoskim lotnisku rozpocznie się pod koniec maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

  Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu