Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Rozmowy utkwiły w martwym punkcie”. Kuratorium nadal okupowane przez związkowców

,,Rozmowy utkwiły w martwym punkcie”. Kuratorium nadal okupowane przez związkowców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 kwiecień 2019 18:10

Od czwartku pomieszczenie należące do Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty okupuje dwójka związkowców z Solidarności. Jak przyznali w rozmowie z nami, liczyli na podpisanie dzisiaj do północy porozumienia, aby móc jutro ogłosić, że w poniedziałek wszystkie szkoły pracują normalnie. Wszystko wskazuje jednak, że do strajku dojdzie, najprawdopodobniej wydłuży się też okupacja kuratorium.

Prowadzone od rana w piątek rozmowy z udziałem wicepremier Beaty Szydło nie przyniosły kompromisu, a nawet złożone przez rząd propozycje mogą go utrudnić. Jedynie możliwość podpisania porozumienia z rządem rozważa NSZZ Solidarność, choć patrząc na nastroje okupujących Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, wcale do tego nie musi dojść.

 

- Były zarzuty, że jak się ogłosi strajk w szkole to bierze się dzieci za zakładników. Tutaj nie bierzemy ani dzieci, ani dorosłych za zakładników. Kuratorium normalnie pracuje, natomiast odnosiliśmy wrażenie, że rząd na samym początku nie potraktował tych negocjacji poważnie. Dlatego, że pierwszy dzień negocjacji to był 24 marzec, a kiedy ogłoszono przerwę, to postanowiono je wznowić dopiero 4 kwietnia, pod naciskiem członków Rady Dialogu Społecznego przyśpieszono je 1 kwietnia – mówi nam Jerzy Wiśniewski, w którego opinii cały czas jesteśmy w martwym punkcie.

 

Solidarność oczekuje wzrostu płac o 650 zł w tym roku oraz o kolejne 15% w przyszłym. Dzisiaj ze strony rządu pojawiła się propozycja zwiększenia pensum nauczycielskiego z 18 godzin do 22 lub 24. Według Wiśniewskiego jest to dla związków zawodowych propozycja zaporowa, bowiem w praktyce wymusi zwolnienia nauczycieli, bowiem zwiększenie pensum zmniejszy liczbę etatów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

 • Sprawdzamy jak głosował okręg bydgoski (zachodnia część województwa)

  Wyniki wyborów prezydenta RP doskonale wszyscy już znają, tak samo od wczoraj wiemy, że w skali województwa kujawsko-pomorsiego wypadł lepiej Rafał Trzaskowski w stosunku 53,2% do 46,8%. Przeliczyliśmy wyniki dla okręgu bydgoskiego w wyborach do Sejmu RP, czyli części województwa na zachód od Wisły.

Wiadomości z regionu