Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

PiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 kwiecień 2019 23:36

Trudno bronić eksponowanej w Urzędzie Wojewódzkim wystawy poświęconej wydarzeniom po katastrofie smoleńskiej. Natomiast jej krytyki nie można całkowicie sprowadzić do kwestii wolności wypowiedzi autora, bowiem kontrowersje budzą zdjęcia transparentów, które nie są powodem do chwały. Autor wystawy eksponując je, widocznie uznał, że jednak stwierdzenia jak ,,Komoróski” (pisownia oryginalna z transparentu), albo ,,Smoleńsk to zbrodnia bandy Tuska” bez przedstawienia dowodów, to rzeczy warte przypominania.

 

Na pewno pojawienie się tej wystawy na spotkaniu w sprawie terenów pozachemowskich to był faux-pas. Zresztą większość osób związanych z PiS z którymi rozmawiałem, nawet nie próbowała bronić tej wystawy. W tego typu sytuacjach kryzysowych ważne są pierwsze decyzje – można było wyrazić ubolewanie i zapewne w poniedziałek o sprawie nikt by już nie pamiętał, zważywszy na to, iż tematem numer jeden będzie strajk nauczycieli lub porozumienie jeżeli uda się jeszcze dogadać związkowcom z rządem.

 

Postanowiono jednak stanąć w obronie tej wystawy, chociażby tutaj na wysokości zadania stanęło Radio PiK atakując oburzonych wystawą posłów Platformy Obywatelskiej. Tym samym dano ,,paliwo” politykom Koalicji Europejskiej, które zapewne będą chętnie wykorzystali w kampanii wyborczej. Podjęte działania pozwolą jedynie zmobilizować żelazny elektorat, ale wybory wygrywa się poprzez docieranie do elektoratu umiarkowanego. Trudno będzie to jednak uczynić odgrzewając temat Smoleńska, poprzez sugerowanie, że Donald Tusk doprowadził do zamachu.

 

Żaden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z naszego województwa w obronie tej wystawy nie stanął, ale to właśnie im się na podejmowanych przez niektórych działaczy działania może się oberwać w maju najbardziej. PiS oddaje cene punkty jednak poprzez tak błachą sprawę. Dzisiaj wybory wygrywa się jednak poprzez profesjonalizm, a nie ,,lizusostwo".

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu