Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

PiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 kwiecień 2019 23:36

Trudno bronić eksponowanej w Urzędzie Wojewódzkim wystawy poświęconej wydarzeniom po katastrofie smoleńskiej. Natomiast jej krytyki nie można całkowicie sprowadzić do kwestii wolności wypowiedzi autora, bowiem kontrowersje budzą zdjęcia transparentów, które nie są powodem do chwały. Autor wystawy eksponując je, widocznie uznał, że jednak stwierdzenia jak ,,Komoróski” (pisownia oryginalna z transparentu), albo ,,Smoleńsk to zbrodnia bandy Tuska” bez przedstawienia dowodów, to rzeczy warte przypominania.

 

Na pewno pojawienie się tej wystawy na spotkaniu w sprawie terenów pozachemowskich to był faux-pas. Zresztą większość osób związanych z PiS z którymi rozmawiałem, nawet nie próbowała bronić tej wystawy. W tego typu sytuacjach kryzysowych ważne są pierwsze decyzje – można było wyrazić ubolewanie i zapewne w poniedziałek o sprawie nikt by już nie pamiętał, zważywszy na to, iż tematem numer jeden będzie strajk nauczycieli lub porozumienie jeżeli uda się jeszcze dogadać związkowcom z rządem.

 

Postanowiono jednak stanąć w obronie tej wystawy, chociażby tutaj na wysokości zadania stanęło Radio PiK atakując oburzonych wystawą posłów Platformy Obywatelskiej. Tym samym dano ,,paliwo” politykom Koalicji Europejskiej, które zapewne będą chętnie wykorzystali w kampanii wyborczej. Podjęte działania pozwolą jedynie zmobilizować żelazny elektorat, ale wybory wygrywa się poprzez docieranie do elektoratu umiarkowanego. Trudno będzie to jednak uczynić odgrzewając temat Smoleńska, poprzez sugerowanie, że Donald Tusk doprowadził do zamachu.

 

Żaden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z naszego województwa w obronie tej wystawy nie stanął, ale to właśnie im się na podejmowanych przez niektórych działaczy działania może się oberwać w maju najbardziej. PiS oddaje cene punkty jednak poprzez tak błachą sprawę. Dzisiaj wybory wygrywa się jednak poprzez profesjonalizm, a nie ,,lizusostwo".

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu