Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Przetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2019 00:55

Budowa ronda Miedzyń może zrewolucjonizować komunikację pomiędzy Białymi Błotami a Bydgoszczą, a dokładniej osiedlem Miedzyń, stąd też nazwa. Planowane na drodze wojewódzkiej nr 223 rondo pozwoli na sprawny ruch pomiędzy Miedzynie, ulicą Szubińską w Bydgoszczy i w Białych Błotach oraz drogą prowadzącą do sołectwa Ciele.

 

Przetarg na wykonanie tej inwestycji Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 grudnia. Okazało się jednak, że budżet zabezpieczony na to zadanie przez samorządy jest o 3 mln zł niższy od najtańszej oferty – za 18,5 mln zł firmy Kobylarnia.

 

Zamawiający, czyli ZDW mając informacje, że samorządy planują dołożyć brakującą kwotę, czeka na rozstrzygnięcie przetargu już od kilku tygodni. Pod koniec stycznia po burzliwej sesji radni gminy Białe Błota uchwalili budżet gminy uwzględniający wyższe koszty tej inwestycji. Kilka tygodni później błędy przy uchwalaniu tego budżetu stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa, stąd też dwa tygodni temu radni Białych Błot jeszcze raz musieli poprawić swój gminny budżet.

 

 

Teraz pozostaje jeszcze zwiększenie finansowania przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Jak poinformował nas wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, Sejmik Województwa głosowanie w tej sprawie przeprowadzi w połowie kwietnia. Po tym ZDW będzie mógł wybrać wykonawcę dla tej inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu