Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProblemy PESA. Niemcy zastępują pociągi

Problemy PESA. Niemcy zastępują pociągi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 kwiecień 2019 07:18
Problemy PESA. Niemcy zastępują pociągi Kadr z materiału promocyjnego

Deutsche Bahn wycofuje pociągi PESA Link w Nadrenii Północnej-Westfalii z dwóch linii. Powodem takiego kroku jest zbyt duża awaryjność. Do obsługi tych linii przewoźnik przywrócił starsze składy. O problemach w niemieckim regionie piszą media niemieckie i czeskie.

 

Najprawdopodobniej przyczyną problemów są błędy w oprogramowaniu, dochodzić miało do sytuacji, iż pociągi zatrzymywały się w trakcie jazdy. Powodowało to utrudnienia w ruchu kolejowym, stąd też przewoźnik zdecydował się na dość radykalny krok jakim było wycofanie wyprodukowanych w Polsce pociągów z eksploatacji. Niemiecki przewoźnik jest w kontakcie z technikami PESA.

 

Ostatnio problemy z produktami PESA pojawiły się też w Polsce. PKP Intecity informował o problemach z realizacją niektórych połączeń po 18 kwietnia i po 1 maja, z powodu uszkodzenia poszycia struktury siedmiu pociągów PESA Dart.

 

Aktualizacja 12 kwietnia

Do sprawy odnosi się PESA Bydgoszcz oraz DB Regio.

 

 

W tej chwili DB eksploatuje 36 LINK w Dortmundzie i 6 we Frankfurcie. Nie ma mowy o ich wycofywaniu z ruchu - pojazdy wożą pasażerów zgodnie z planem, a występujące problemy to drobne usterki, typowe dla pierwszego okresu eksploatacji i są na bieżąco usuwane przez serwis PESA - informuje Maciej Grześkowiak z PESA.

 

 

Jako operator sieci Sauerland zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności wobec pasażerów i klientów, zawsze staramy się spełniać nasze standardy jakościowe. Jako niezawodny partner kontraktowy jesteśmy w stałym, konstruktywnym kontakcie z NWL. Ze strony PESA oczekujemy szybkiego rozwiązania i usunięcia problemów technicznych. DB jako zleceniodawca producenta pojazdów ściśle współpracuje w tej kwestii z PESA. Do czasu rozwiązania problemów, poza pojazdami LINK na tych liniach będą wykorzystywane pociągi zastępcze, a pasażerów przepraszamy za powstałe w ten sposób utrudnienia - informuje Heiner Spannuth, dyrektor komunikacyjny DB Regio.

 

 

 

 

 

W tej chwili DB eksploatuje 36 LINK w Dortmundzie i 6 we Frankfurcie. Nie ma mowy o ich wycofywaniu z ruchu - pojazdy wożą pasażerów zgodnie z planem, a występujące problemy to drobne usterki,  typowe dla pierwszego okresu eksploatacji i są na bieżąco usuwane przez serwis PESA.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu