Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFilozoficzna debata o Marszu Równości na Radzie Miasta

Filozoficzna debata o Marszu Równości na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 kwiecień 2019 23:37

Ta debata przejdzie do historii bydgoskiej Rady Miasta Bydgoszczy. Radny Marcin Lewandowski z imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł do porządku obrad projekt apelu w sprawie udzielenia przez prezydenta patronatu nad Marszem Równości. Po długiej debacie radny postanowił swój wniosek wycofać.

 

Projekt zgłoszony na początku sesji przez radnego Lewandowskiego wyrażać miał w imieniu Rady Miasta dezaprobatę, iż prezydent objął patronatem planowany na 11 maja marsz. W projekcie stwierdzono, że prezydent powinien z ostrożnością podchodzić do kwestii ,,spornych światopoglądowo”. Prezydent Rafał Bruski zaczął pytać jak rozumie te słowa i zaczęła się filozoficzna debata trwająca dobrą godzinę.

 

Radna Anna Mackiewicz zaproponowała poprawkę, aby zamiast krytycznej oceny, Rada Miasta oceniła Marsz Równości pozytywnie i jednocześnie zaprosiła mieszkańców do udziału w nim. Dyskusja się toczyła dalej, aby ostatecznie radny Lewandowski zdając sobie sprawę, iż mogą zostać przyjęte propozycje radnej Mackiewicz, postanowił swój wniosek wycofać z porządku obrad.

 

Do tematu dyskusji filozoficznej wrócimy, bowiem w polskiej samorżądności jest to unikalne zjawisko.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu