Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFilozoficzna debata o Marszu Równości na Radzie Miasta

Filozoficzna debata o Marszu Równości na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 kwiecień 2019 23:37

Ta debata przejdzie do historii bydgoskiej Rady Miasta Bydgoszczy. Radny Marcin Lewandowski z imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł do porządku obrad projekt apelu w sprawie udzielenia przez prezydenta patronatu nad Marszem Równości. Po długiej debacie radny postanowił swój wniosek wycofać.

 

Projekt zgłoszony na początku sesji przez radnego Lewandowskiego wyrażać miał w imieniu Rady Miasta dezaprobatę, iż prezydent objął patronatem planowany na 11 maja marsz. W projekcie stwierdzono, że prezydent powinien z ostrożnością podchodzić do kwestii ,,spornych światopoglądowo”. Prezydent Rafał Bruski zaczął pytać jak rozumie te słowa i zaczęła się filozoficzna debata trwająca dobrą godzinę.

 

Radna Anna Mackiewicz zaproponowała poprawkę, aby zamiast krytycznej oceny, Rada Miasta oceniła Marsz Równości pozytywnie i jednocześnie zaprosiła mieszkańców do udziału w nim. Dyskusja się toczyła dalej, aby ostatecznie radny Lewandowski zdając sobie sprawę, iż mogą zostać przyjęte propozycje radnej Mackiewicz, postanowił swój wniosek wycofać z porządku obrad.

 

Do tematu dyskusji filozoficznej wrócimy, bowiem w polskiej samorżądności jest to unikalne zjawisko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.