Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy tym razem uda się znaleźć chętnych do budowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha?

Czy tym razem uda się znaleźć chętnych do budowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 maj 2019 17:18
Czy tym razem uda się znaleźć chętnych do budowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha? Fot: Paweł Zielke

Od kilku miesięcy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zainteresowany jest budową tzw. ,,przystanku wiedeńskiego' przy ulicy Focha oraz rozbudową infrastruktury rowerowej wzdłuż tej ulicy. Dwa przetargi musiały zostać unieważnione z powodu braku oferentów, za tydzień dowiemy się czy znajdą się chętni w przetargu ogłoszonym 2 maja.

Po stronie północnej od ronda Grunwaldzkiego mamy już ścieżkę rowerową biegnącą przez skrzyżowanie z ulicą Królowej Jadwigi, aż do ulicy Garbary, a następnie odcinek traktu pieszo-rowerowego. Plany zakładają, aby na wysokości Opery Nova powstał zjazd dla rowerów w kierunku ulicy Marcinkowskiego, przez co sprawną komunikację z rondem Grunwaldzkim zyska Śródmieście. Obecnie rowerzyści muszą znosić rowery, co nie jest zbyt rozwiązane.

 

Po stronie południowej planuje się budowę traktu rowerowego od ronda Grunwaldzkiego, poprzez skrzyżowanie z ulicą Czartoryskiego, a następnie budowę pochylni nieopodal Opery Nova, która pozwoli rowerzystą wygodnie zjechać na bulwary prezydenta Narutowicza, czyli nabrzeże nieopodal Opery Nova. Tam wyznaczony będzie trakt dla rowerów biegnący, aż do ulicy Mostowej.

 

Na wysokości pochylni umożliwiających zjazdy na nabrzeże Narutowicza oraz w ulicę Marcinkowskiego, powstanie przejazd rowerowy przecinający ulicę Focha oraz tory tramwajowe.

 

Koncepcja budowy zjazdów rowerowych z ulicy Focha w kierunku nabrzeża Narutowicza (na dole) oraz ulicy Marcinowskiego (na górze) / materiał przetargowy

 

W dalszych planach znajduje się też przebudowa skrzyżowania Focha z ulicami Mostową i Gdańską, aby stało się bardziej atrakcyjne dla rowerzystów.

 

Realizacja tych zamierzeń sprawi, że ze Starego Rynku będziemy mogli bezpiecznie przejechać rowerem, aż do Koronowa, bowiem zakończona ostatnio budowa infrastruktury rowerowej przy ulicy Grunwaldzkiej, łączy się z istniejącymi już od dawna drogami rowerowymi wzdłuż ulicy Nad Torem, które z kolei łączą się ze zbudowaną kilka lat ścieżką od granic Bydgoszczy do Koronowa, z wykorzystaniem dawnego mostu kolejki wąskotorowej.

 

Otwarcie ofert planowane jest na poniedziałek 20 maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.