Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 maj 2019 15:53
Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny Wizualizacja parkingu przy Grudziądzkiej

W środę radni ustalą zasady korzystania z parkingów Park & Ride, które dopiero powstaną. W planach jest budowa w miejscu dzisiejszego parkingu przy Urzędzie Miasta, przy ulicy Grudziądzkiej. Projekt uchwały zakłada wprowadzenie opłat za parkowanie.

Parkingi Park & Ride powstać mają także: przy Rondzie Kujawskim, na Przylesiu, przy Węźle Zachodnim oraz w Lesie Gdańskim. Projekt uchwały zakłada, że za pozostawienie pojazdu będzie obowiązywać opłata za parkowanie. Wykup biletu będzie jednocześnie upoważniał do korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli pozostawimy pojazd na godzinę to zapłacimy aż 6 zł, czyli więcej niż wynosi opłata w strefie płatnego parkowania. W przypadku, gdy samochodem przyjedzie jednak 5 osób na 9 godzin to zapłacą oni łącznie 25,50 zł, przy czym cała piątka będzie mogła korzystać z komunikacji publicznej. Szczegółowo honorowania biletów z Park & Ride w komunikacji zbiorowej uchwała nie opisuje.

 

Infrastruktura Park & Ride w tym roku jeszcze nie powstanie, więc są to założenia przyszłościowe.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu