Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 czerwiec 2019 22:34
Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja Fot: Łukasz Okoński / UMB

W Dzień Dziecka na stadionie Gwiazdy Bydgoszcz, gdzie odbywał się jednocześnie festyn sportowy, naprzeciwko siebie stanęli na boisku samorządowcy reprezentujące gminy tworzące Metropolię Bydgoszcz oraz różne opcje polityczne, a naprzeciwko nich przedstawiciele mediów, nazywani często czwartą władzą. Stawką tego meczu było przede wszystkim wsparcie dzieci z domów dziecka. Mecz odbył się po raz piaty.

W tym roku udało się zebrać dzięki sponsorom kwotę 36 tys. zł oraz dodatkowo 1668 zł ze zbiórki do puszek, do których wrzucali także uczestnicy meczu. Te pieniądze trafią do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Karolewie, w gminie Dobrcz.

 

Na boisku zobaczyliśmy m.in. prezydenta Rafała Bruskiego, wójta Białych Błot Dariusza Fundatora oraz występującego w roli bramkarza burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego.

 

 

Do tej pory triumfowali dziennikarze. W tym roku dzięki odmłodzeniu składu samorządowcy wygrali 6:4. Był to mecz emocjonujący do samego końca, na przerwę schodzono bowiem przy wyniku 1:2 dla dziennikarzy.

 

Osobną kwestią jest wartość integrująca, bowiem w jednej drużynie występowali samorządowcy, którzy często w rywalizacji politycznej nie szczędzą sobie uszczypliwości. Dzisiaj tworzyli jedną drużynę.

 

Lista sponsorów:

ELEMENTS, WZL nr II, KPEC, PRONATURA, BPPT, SOFT BLUE, LES HIGIENA, PRZEDSZKOLE ENSINO. BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA. DOMIX. ROSMEDIA. MWIK

.ZAKŁADY MIĘSNE NIEWIEŚCIN. SCHERZO STUDIO. FALE LOKI KOKI. PERGAMUS

. MDD. K&H JAROSŁAW HULISZ. ZONDA . NATALIA FALKOWSKA-WIERCZEWSKA Kancelaria, IZBA GOSPODARCZA WODOCIĄGI POLSKIE, WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA. ZAKŁAD SZKLARSKI NOWAK

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu