Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ przedsiębiorcami o inteligentnej strategii rozwoju

Z przedsiębiorcami o inteligentnej strategii rozwoju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 kwiecień 2013 14:40

Z inicjatywy prezydenta Bydgoszczy i europosła Janusza Zemke odbyło się dzisiaj seminarium poświęcone wykorzystywaniu funduszy unijnych na rozwój nowoczesnych technologii w firmach i uczelniach.

Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem przedstawicieli największych firm w regionie, tym między innymi bydgoskiej PESA oraz rektorów uczelni wyższych: UTP, UKW i BSW.  Co prawda rektor UKW nie miał zbyt dużo czasu, gdyż szybko opuścił seminarium.

Chcemy  dowiedzieć się jak na te fundusze spoglądają przedsiębiorcy – podkreślał europoseł Janusz Zemke.

 

Głównym prelegentem był dr Andrzej Siemaszko z Łodzi,  specjalista w dziedzinie funduszy unijnych. Mówił on między innymi o tym, że w najbliższych latach Polska na projekty dotyczące rozwoju nowoczesnych technologii uzyska znacznie więcej funduszy niż w perspektywie finansowej która dobiega końca. Zwracał on jednak także uwagę na potrzebę bliskiej współpracy Bydgoszczy z Toruniem we wspólnej metropolii. Ta z kolei powinna dość blisko współpracować z Gdańskiem, Poznaniem, a nawet Płockiem.

 

Ciekawe stwierdzenia można było usłyszeć także w kuluarach, gdzie przedsiębiorcy skarżyli się na współpracę z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Padały opinie, że wiele projektów bydgoskich firm dużo wyżej ocenianych było np. w Gdańsku niż Toruniu. To województwo należy rozbić – padł głos. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu