Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja Rewizyjna pozytywnie oceniła politykę budżetową prezydenta Bydgoszczy

Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła politykę budżetową prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 czerwiec 2019 18:22

W środę Komisja Rewizyjna Rady Miasta Bydgoszczy przyjęła wniosek o udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za rok budżetowy 2018. Rekomendowanie Radzie Miasta udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium prezydentowi, jest najważniejszym zadaniem Komisji Rewizyjnej w roku.

W tym roku dyskusja na Komisji Rewizyjnej nad badaniem budżetu była dość spokojna, w porównaniu z latami ubiegłymi. W posiedzeniu uczestniczył biegły rewident, który w ramach swojej pracy nie stwierdził większych naruszeń dyscypliny finansowej. Jego badaniu podlegały kwestie finansowe.

 

Skarbnik miasta Piotr Tomaszewski poinformował, że w 2018 roku udało się uzyskać prawie 22 mln zł nadwyżki, przez co dług publiczny Bydgoszczy na koniec roku wynosił 989 mln zł i w jego opinii jest możliwy do spłacenia z nadwyżki budżetowej w niecałe 4 lata. Dodatki bilans budżetu spowodowany jest zmniejszeniem planu wydatków o około 200 mln zł, czego z kolei przyczyną jest niezrealizowanie wszystkich planowanych na 2018 rok inwestycji. Ratusz za główną przyczynę obcięcia planu inwestycyjnego, a w praktyce przesunięcia części zadań na lata kolejne, podaje trudną sytuację na rynku zamówień publicznych.

 

Głosami 5 głosów za (radni Koalicji Obywatelskiej i SLD) oraz przy 3 przeciw (radni PiS), Komisja Rewizyjna zarekomendowała Radzie Miasta udzielenie prezydentowi absolutorium. Głosowanie na sesji Rady Miasta Bydgoszczy planowane jest pod koniec czerwca. Podczas tego samego posiedzenia, pierwszy raz w historii Bydgoszczy prezydent przedstawi raport o stanie miasta, po czym odbędzie się szeroka dyskusja w tej sprawie, zakończona głosowaniem nad wnioskiem o udzielenie prezydentowi wotum zaufania. Są to zmiany w przepisach samorządowych, które zostały uchwalone przez parlament kilkanaście miesięcy temu.

 

Prawo przewiduje również udział mieszkańców w tej debacie. Muszą oni jednak uzyskać poparcie pod wnioskiem o wystąpienie przynajmniej 300 innych mieszkańców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu