Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW środę pierwsza debata o stanie Bydgoszczy

W środę pierwsza debata o stanie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 czerwiec 2019 10:28

Znowelizowane przed rokiem przepisy samorządowe wprowadzają obowiązek przeprowadzenia raz w roku debaty o stanie gminy, która będzie poprzedzać głosowanie nad wnioskiem o udzielenie absolutorium prezydentowi Rafałowi Bruskiemu. Jutro taka debata na forum Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się po raz pierwszy.

Oprócz głosowania nad wotum dla prezydent, radni będą również decydowali o udzieleniu mu lub nie absolutorium. Brak absolutorium mogłoby rozpocząć procedurę referendum w sprawie odwołania prezydenta. Z racji dość silnej pozycji koalicji Koalicji Obywatelskiej i SLD to jest jednak mało prawdopodobny scenariusz.

 

Na potrzeby debaty o stanie miasta prezydent musiał opracować raport o stanie Bydgoszczy za rok 2018. Liczący ponad 200 stron dokument jest opisem różnych zagadnień oraz realizowanych w mieście programów. Trudno znaleźć w nim elementy będące oceną. Bardziej skupiono się na publikacji twardych danych. Za główne wyzwania Bydgoszczy w tym raporcie wskazano: zahamowanie spadku liczby ludności, podniesienie statusu miasta jako ośrodka akademickiego, zbudowanie silnego obszaru funkcjonalnego miasta, rozwój funkcji metropolitalnych, poprawa dostępności komunikacyjnej Bydgoszczy.

 

Środowa sesja zapowiada się na wiele godzin, będzie ona jednak ostatnią przed wakacjami.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu