Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne

Rozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 czerwiec 2019 10:53
Rozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne Video: Bogusław Białas

Przez najbliższe dni będziemy mogli posłuchać młodych muzyków z całego świata, przyjechał nawet zespół wokalny z Chin. Poniedziałkowym uroczystym przemarszem rozpoczęła się 42. edycja Bydgoskich Impresji Muzycznych, organizowanych przez Pałac Młodzieży.

Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży będą odbywać się w różnych miejscach, również w plenerze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Bydgoszcz to przecież w końcu miasto muzyki.

 

 

PROGRAM

25 czerwca, wtorek

 

godz. 9.00-11.30 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. Staszica 3 - Rumunia - chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO

godz. 10.00-11.30 spotkanie kierowników grup folklorystycznych, Szkoła Podstawowa nr 31, ul. M. Karłowicza 2

godz. 11.30-13.00 próba dla uczniów szkół muzycznych, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

godz. 12.00-13.00 spotkanie kierowników zespołów z Prezydentem Bydgoszczy, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych braverka, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY

godz. 14.30-17.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA

godz. 15.30-19.00 koncert zespołów folklorystycznych oraz orkiestry jazzowej STO z Czech, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Czechy - orkiestra jazzowa STO

godz. 16.00-17.30 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M.Kopernika 1

godz. 17.00-18.00 Muzyka naszych czasów - koncert uczniów szkoły muzycznej, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

godz. 20.30-23.00 dyskoteka, klub Broadway, ul. K. Pułaskiego 45

 

 

26 czerwca, środa

 

godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Rumunia- chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator

godz. 14.30- 18.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO, Czechy - orkiestra jazzowa STO

godz. 15.30-19.00 KONKURS zespołów folklorystycznych, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE,

godz. 19.00-20.00 koncert JAZZ BIG BAND’75, kier. Piotr Dąbrowski, plac Teatralny

godz. 20.00-22.00 koncert, klub Eljazz, Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND,

godz. 20.00-21.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

 

 

27 czerwca, czwartek

 

godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA,

godz. 14.30-16.30 próba konkursu, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND

godz. 14.30-16.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

godz. 15.30-18.00 koncert pozakonkursowy „BIM dzieciom”, plac Teatralny, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO

godz. 16.30-18.30 KONKURS, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND, Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17

godz. 16.00-18.00 koncert wyjazdowy, Tuchola - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa

godz. 20.00-22.00 spotkanie narodowe, sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 31, ul. M. Karłowicza 2

 

 

28 czerwca, piątek

 

godz. 8.00-18.00 próby koncertu galowego wg planu prób, Opera Nova, ul. F. Focha 5

godz. 15.00- 16.30 warsztaty chóralne, sala kameralna Opery Nova, ul. F. Focha 5

godz. 18.30- 21.30 KONCERT GALOWY, Opera Nova, ul. F. Focha 5

 

 

29 czerwca, sobota

 

godz. 9.00-12.00 wyjazd zespołów

Na koncert galowy obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru 26.06.2019 od godz. 8.00 w budynku Gimnazjum nr 27, przy ul. Kruszwickiej 2.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu