Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ okazji dnia flagi (foto)

Z okazji dnia flagi (foto)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 maj 2013 14:42

Wojewoda Ewa Mes związku z obchodzonym w dniu dzisiejszym Dniu Flagi Rzeczypospolitej przekazała biało-czerwone barwy służbie Straży Granicznej.

Tradycją w naszym mieście stało się, że z okazji święta poświęconego polskim symbolom narodowym wojewoda przekazuje na Placu Wolności jednej ze służb flagę narodową.

 

Ten gest poprzedziło uroczyste podniesienie biało-czerwonej flagi na maszt, czego dokonali żołnierze z kompanii reprezentacyjnej, przy wtórze orkiestry wojskowej. Uroczystości przyglądało się kilkudziesięciu bydgoszczan, w tym wiele dzieci. Na Placu Wolności obecni byli także harcerze oraz przedstawiciele samorządów.

 

 

Flaga biało-czerwona jest polskim symbolem od 221 lat, ustanowiono go w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Decyzją Sejmu z 2004 roku, dzień 2 maja poświęcony jest polskim symbolom narodowym. Do nich po za flagą zaliczamy także godło z Orłem Białym  i Mazurek Dąbrowskiego.

 

 

Jutro o godzinie 11 na Starym Rynku rozpoczną się uroczystości poświecone Konstytucji 3 Maja. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu