Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Napisane przez  Ł.R. / www.longislandweekly.com Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 lipiec 2019 00:21
Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku Fot: TabHauserPhoto

Rzeźba przedstawiająca przechodzącego przez rzekę, nieopodal Mostu Staromiejskiego, to już dzisiaj symbol Bydgoszczy porównywalny z Łuczniczką. Jest to jedno z największych dzieł artysty Jerzego Kędziory, którego twórczość do października zdobi Old Wesbury Gardens w Nassau w stanie Nowy Jork.

 

W Old Wesbury Gardens można podziwiać rzeźby Kędziory, które podobnie jak nasz przechodzący przez rzekę balansują na linach. Jest też rzeźba bardzo przypominająca symbol Bydgoszczy ,,Man Crossing the River”. Lokalny portal ,,Long Island Weekly” wprost pisze, że jest to nawiązanie do polskiego miasta Bydgoszczy. Autor publikacji Rudy Malcom informuje swoich czytelników, że taka rzeźba pojawiła się w Bydgoszczy na stałe dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

,,Kędziora’s statue “Man Crossing the River” has come to symbolize the Polish city of Bydgoszcz since it was placed there permanently to commemorate the country’s joining the European Union."

 

Jerzy ,,Jotka” Kędziora nazywany jest przez autora jako światowej sławy artysta. Artysta związany jest najbardziej z Częstochową, gdzie mieszka i tworzy.

 

Oryginalna publikacja w języku angielskim - https://longislandweekly.com/gravity-defying-balance-in-nature-sculptures-debut-at-old-westbury-gardens/

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas