Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Napisane przez  Ł.R. / www.longislandweekly.com Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 lipiec 2019 00:21
Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku Fot: TabHauserPhoto

Rzeźba przedstawiająca przechodzącego przez rzekę, nieopodal Mostu Staromiejskiego, to już dzisiaj symbol Bydgoszczy porównywalny z Łuczniczką. Jest to jedno z największych dzieł artysty Jerzego Kędziory, którego twórczość do października zdobi Old Wesbury Gardens w Nassau w stanie Nowy Jork.

 

W Old Wesbury Gardens można podziwiać rzeźby Kędziory, które podobnie jak nasz przechodzący przez rzekę balansują na linach. Jest też rzeźba bardzo przypominająca symbol Bydgoszczy ,,Man Crossing the River”. Lokalny portal ,,Long Island Weekly” wprost pisze, że jest to nawiązanie do polskiego miasta Bydgoszczy. Autor publikacji Rudy Malcom informuje swoich czytelników, że taka rzeźba pojawiła się w Bydgoszczy na stałe dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

,,Kędziora’s statue “Man Crossing the River” has come to symbolize the Polish city of Bydgoszcz since it was placed there permanently to commemorate the country’s joining the European Union."

 

Jerzy ,,Jotka” Kędziora nazywany jest przez autora jako światowej sławy artysta. Artysta związany jest najbardziej z Częstochową, gdzie mieszka i tworzy.

 

Oryginalna publikacja w języku angielskim - https://longislandweekly.com/gravity-defying-balance-in-nature-sculptures-debut-at-old-westbury-gardens/

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu