Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku

Napisane przez  Ł.R. / www.longislandweekly.com Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 lipiec 2019 00:21
Przechodzący przez rzekę zawitał w okolice Nowego Jorku Fot: TabHauserPhoto

Rzeźba przedstawiająca przechodzącego przez rzekę, nieopodal Mostu Staromiejskiego, to już dzisiaj symbol Bydgoszczy porównywalny z Łuczniczką. Jest to jedno z największych dzieł artysty Jerzego Kędziory, którego twórczość do października zdobi Old Wesbury Gardens w Nassau w stanie Nowy Jork.

 

W Old Wesbury Gardens można podziwiać rzeźby Kędziory, które podobnie jak nasz przechodzący przez rzekę balansują na linach. Jest też rzeźba bardzo przypominająca symbol Bydgoszczy ,,Man Crossing the River”. Lokalny portal ,,Long Island Weekly” wprost pisze, że jest to nawiązanie do polskiego miasta Bydgoszczy. Autor publikacji Rudy Malcom informuje swoich czytelników, że taka rzeźba pojawiła się w Bydgoszczy na stałe dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

,,Kędziora’s statue “Man Crossing the River” has come to symbolize the Polish city of Bydgoszcz since it was placed there permanently to commemorate the country’s joining the European Union."

 

Jerzy ,,Jotka” Kędziora nazywany jest przez autora jako światowej sławy artysta. Artysta związany jest najbardziej z Częstochową, gdzie mieszka i tworzy.

 

Oryginalna publikacja w języku angielskim - https://longislandweekly.com/gravity-defying-balance-in-nature-sculptures-debut-at-old-westbury-gardens/

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas