Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewodzie świętowanie zepsuła śmieciarka

Wojewodzie świętowanie zepsuła śmieciarka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 maj 2013 16:56

W czasie tegorocznych obchodów Święta Flagi zapoczątkowano nową tendencję. Na Placu Wolności znalazł się bowiem baner reklamujący jedną z firm. Z  kolei przejazd śmieciarki był tak istotnym wydarzeniem, że postanowiła o nim wspomnieć w swoim przemówieniu wojewoda Ewa Mes.

 

W czasie uroczystego podnoszenia flagi na maszt przejechała za oficjelami śmieciarka. Do tego wydarzenia postanowiła nawiązać w swoim przemówieniu wojewoda Ewa Mes wyrażając ubolewanie, że – nie wszyscy radośnie świętują dzisiejsze święto, gdyż doszło do przykrego incydentu z przyjazdem śmieciarki. Nic więc dziwnego, że wśród wielu osób te słowa wywołały zadziwienie.

 

Jeśli bowiem nawet doszło do przykrego incydentu, to dlaczego nikt ze współpracowników wojewody nie podjął żadnej reakcji. 

 

Moment podniesienia flagi:

 

 

Zdziwienie uczestników uroczystości mogły wywołać także pary zużytych butów wiszące na drzewie.

 

 

Urząd Wojewódzki postanowił zadbać o najmłodszych, dla których przygotowano możliwość malowania twarzy w barwach biało-czerwonych. Tylko czy umieszczanie rzucającej się w oczy reklamy z ofertą jednej z firm powinno towarzyszyć uroczystością państwowym? Dla mnie jest to nowe zjawisko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu