Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 00:40
Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną YouTube

Revolution – tak nazywać ma się nowe ugrupowanie polityczne, którego założenie zapowiedział Mariusz Max Kolonko, były korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, ostatnio popularny komentator polityczny na YouTube.

Nowa formacja zamierza zabiegać m.in. o reperacje wojenne od Niemiec oraz o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rzadów. Pora by władze w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu – napisał na Facebook-u Mariusz Max Kolonko.

 

Formacja będzie zatem zabiegać o podobny elektorat co Kukiz15 i Konfederacja. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego obie formacje nie przekroczyły progu wyborczego, choć gdyby startowały razem miałyby na to duże szanse. Tworzenie nowych partii politycznych sprawia, że na tej części sceny politycznej zrobić się może jeszcze ciaśniej.

 

Urodził się na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą zdał też maturę. Chodził do jednej klasy z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorki, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu