Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 00:40
Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną YouTube

Revolution – tak nazywać ma się nowe ugrupowanie polityczne, którego założenie zapowiedział Mariusz Max Kolonko, były korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, ostatnio popularny komentator polityczny na YouTube.

Nowa formacja zamierza zabiegać m.in. o reperacje wojenne od Niemiec oraz o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rzadów. Pora by władze w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu – napisał na Facebook-u Mariusz Max Kolonko.

 

Formacja będzie zatem zabiegać o podobny elektorat co Kukiz15 i Konfederacja. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego obie formacje nie przekroczyły progu wyborczego, choć gdyby startowały razem miałyby na to duże szanse. Tworzenie nowych partii politycznych sprawia, że na tej części sceny politycznej zrobić się może jeszcze ciaśniej.

 

Urodził się na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą zdał też maturę. Chodził do jednej klasy z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorki, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

  Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

 • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

  Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

 • Świat nie kończy się pieniądzach i gospodarce

  Skutkiem wprowadzanych niemalże każdego tygodnia obostrzeń jest pogłębianie się recesji gospodarczej, co jest świadomą decyzją rządzących. Krytycy podejmowanych przez rząd decyzji mówią, że poświęcono gospodarkę, w czym mają rację, ale poświęcono ją w celu ratowania najsłabszych członków naszej społeczności narodowej. Wyżej od gospodarki postawiono życie ludzkie, co warto podkreślać.

 • Ponad 1,1 mln chorych na COVID [raport]

  Jak w każdą sobotę staramy się przygotować zestawienie danych na temat koronawirusa. W czwartek 2 kwietnia liczba osób zarażonych na świecie przekroczyła barierę 1 mln, dzisiaj jest to już ponad 1,1 mln, natomiast liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 61 tys. Gdyby porównać stan z 1 marca do 30 marca, to dynamika wzrostu zgonów wyniosła 1287% i wszystko wskazuje, że równie wysoka może być w kwietniu. Pokazuje to tylko, że COVID-19 nie można lekceważyć.

  Etykiety: koronawirus covid19

Wiadomości z regionu