Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 00:40
Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną YouTube

Revolution – tak nazywać ma się nowe ugrupowanie polityczne, którego założenie zapowiedział Mariusz Max Kolonko, były korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, ostatnio popularny komentator polityczny na YouTube.

Nowa formacja zamierza zabiegać m.in. o reperacje wojenne od Niemiec oraz o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rzadów. Pora by władze w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu – napisał na Facebook-u Mariusz Max Kolonko.

 

Formacja będzie zatem zabiegać o podobny elektorat co Kukiz15 i Konfederacja. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego obie formacje nie przekroczyły progu wyborczego, choć gdyby startowały razem miałyby na to duże szanse. Tworzenie nowych partii politycznych sprawia, że na tej części sceny politycznej zrobić się może jeszcze ciaśniej.

 

Urodził się na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą zdał też maturę. Chodził do jednej klasy z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorki, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu