Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ma nowych przewodników turystycznych

Bydgoszcz ma nowych przewodników turystycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 08:24

W 2018 roku z usług obiektów noclegowych w województwie kujawsko-pomorskim skorzystało 1,3 mln turystów, czyli o 2,5% więcej niż w 2017 roku. Pokazuje to, że branża turystyczna cały czas się rozwija, a co za tym idzie rośnie również zapotrzebowanie na usługi świadczono wokoło turystki. Od piątku Bydgoszcz ma kilkunastu przewodników turystycznych więcej.

W piątek zakończył się uroczyście prowadzony przez 3 miesiące kurs dla profesjonalnych przewodników turystycznych zorganizowany przez Bydgoską Lokalną Organizację Turystyczną ByLOT, we współpracy z PTTK. Kurs w dużej mierze został dofinansowany z budżetu miasta. Osoby, które go ukończyły otrzymały certyfikat nadający im 3-letnie uprawnienia do wykonywania pracy w charakterze przewodnika turystycznego.

 

Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Wyróżniających się słuchaczy organizatorzy nagrodzili dodatkowymi nagrodami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas