Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 lipiec 2019 00:26
Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny Fot: Bartosz Bieliński

Główny Urząd Statystyczny podsumowując turystycznie 2018 rok prezentuje dane znacznie bardziej ogólniejsze niż za lata poprzednie, przez co trudno nam określić np. ilu turystów z poszczególnych państw gościło nad Brdą. Pewne dane do porównać z latami poprzednimi jednak zdobyliśmy.

Nie ma fizycznej możliwości, aby policzyć każdego turystę, można natomiast określić ile zostało udzielonych noclegów. W 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim było to 4,4 mln, czyli minimalnie więcej niż w roku 2017. W samej Bydgoszczy było to 459,8 tys., co jest wzrostem 1,6 punktu procentowego, czyli o jakieś 7 tys. noclegów. Gdyby zrobić ranking powiatów pod względem liczby udzielonych noclegów to Bydgoszcz zajęłaby 38 lokatę.

 

W Toruniu było to 538,4 tys. noclegów, najlepiej z naszego województwa wypadły jednak sanatoria – powiat inowrocławski to ponad 653 tys. noclegów i 32 lokata w kraju, natomiast aleksandrowski (z Ciechocinkiem) to prawie 1,5 mln noclegów, czyli 15 lokata w kraju.

 

W poprzednich latach Bydgoszcz przodowała w województwie jeżeli chodzi o noclegi dla obcokrajowców, wśród których dominowali Niemcy. Za ten rok 2018 nie dysponujemy jednak precyzyjnymi danymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.