Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFirmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Firmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 lipiec 2019 08:35

Jest to pytanie bardziej teoretyczne, ale taki wątek pojawił się chociażby na Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Bydgoszczy. Do sprawy musiał się odnieść też prezydent.

 

Na jednym z posiedzeń wspomnianej komisji z takim wnioskiem miał wystąpić  były juz prezes Łuczniki Bydgoszcz (spółka prowadząca siatkarskiego Chemika) Janusz Zacniewski. Jak dowiadujemy się z interpelacji radnej Agnieszki Bąk Zacniewski miał zasugerować, aby w ramach realizowanych przez miasto przetargów, w warunkach zamówienia przyznawać dodatkowe punkty za sponsorowanie przez firmę rozwoju kulturalno-sportowego Bydgoszczy. Radna zapytała, czy istnieje ku temu prawna możliwość oraz poparła taki kierunek działania.

 

Do sprawy odniósł się sekretarz miasta Edward Dobrowolski, który w imieniu prezydenta dość sceptycznie ocenił pomysł, w którego opinii ustawa nie przewiduje na stosowanie aspektu związanego ze wspieraniem kultury i sportu – Zastosowanie kryterium oceny ofert z przedmiotem zamówienia powinno przełożyć się na korzyść po stronie zamawiającego w postaci realizacji zamówienia w sposób korzystniejszy, lepszy. Nie można za pomocą stosowanych kryteriów realizować dowolnych celów i premiować dowolnych zachowań wykonawców – stwierdza Dobrowolski – W praktyce wyglądałoby to w ten sposób, że zamawiający doliczałby punkty ofercie i tym samym byłby gotów zapłacić więcej za realizację zamówienia w przypadku, gdy wykonawca udokumentował finansowe wsparcie określonym podmiotom – dodaje.

 

Patrząc praktycznie, mogłoby się zdarzyć, że wybrano by ofertę z gorszym jakościowo wykonaniem prac, z uwagi na zaangażowanie sportowe wykonawcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu