Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszy długo oczekiwana budowa ronda Miedzyń. Dość poważne zmiany dla kierowców

Ruszy długo oczekiwana budowa ronda Miedzyń. Dość poważne zmiany dla kierowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 lipiec 2019 00:26

We wtorek 23 lipca Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje rozpoczęcie budowy ronda Miedzyń przy ulicy Szubińskiej. Usprawnić ma on komunikację Białych Błot z Miedzyniem oraz Trzcinca z Bydgoszczą. Formuła ronda turbinowego powinna również znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Od wtorku przez kilka najbliższych miesięcy trzeba się liczyć jednak z pewnymi niedogodnościami. Wykonawca planuje utrzymać dwupasmowy ruch na ulicy Szubińskiej, nie będzie można już jednak skręcić w ulicę Ofiar Hitleryzmu, która służyła wielu kierowcom do dostania się na Miedzyń z ominięciem Placu Poznańskiego oraz Ronda Grunwaldzkiego. Nie będzie możliwe również skręcenie w ulicę prowadzącą do Trzcinca – oficjalny objazd został wyznaczony przez Ciele oraz węzeł drogi ekspresowej. Natomiast będzie można jadąc od strony Trzcinca skręcić w Szubińską w kierunku Bydgoszczy. Powyższe zmiany będą obowiązywać przez najbliższe pół roku.

 

Inwestycja o wartości 18,6 mln zł jest finansowana przede wszystkim ze środków samorządu województwa. Na koszt gminy Białe Błota powstaje nowy odcinek ul. Ofiar Hitleryzmu. Poza tym dobudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Wokół ronda od strony północnej, zachodniej i południowej zaplanowano przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Droga wojewódzka zostanie przebudowana na odcinku 700 metrów i oświetlona.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas