Jesteś tutaj: HomeBydgoszczElektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Elektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 00:35
Mapa stref Blinke Mapa stref Blinke

Osowa Góra na Bydgoski Rower Aglomeracyjny jeszcze trochę poczeka, ta dzielnica została już natomiast objęta prywatnym systemem wypożyczalni elektrycznych skuterów blinkee.city. Do tej pory system obsługuje już dużą część Wzgórza Wolności, Wyżyn, Bartodziejów, Osiedla Leśnego i od niedawna Górzyskowa. W planach jest uruchomienie w tym roku jeszcze stref w Fordonie. Jak pokazuje mapa aplikacji, również skuter możemy zostawić przy Galerii Miedzyń.

Filozofia funkcjonowania wypożyczalni blinee.city jest inna niż BRA, nie ma tutaj bowiem stacji dokujących, ale są strefy w których możemy pozostawić skuter. Jednoślad wypożyczamy za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, która pozwoli za pomocą GPS zlokalizować najbliżej zaparkowany skuter, a później dokonać za jej pomocą zapłony. Po podróży skuter musimy zostawić w którejś ze stref.

 

Nie jest to jednak dość tania funkcjonalność miejska, bowiem za minutę jazdy zapłacimy 69 groszy. Dziennie maksymalnie możemy zapłacić 89 zł, po przekroczeniu tego progu do końca dnia jeździmy za darmo.

 

Firma w Bydgoszczy uruchomiła też elektryczne hulajnogi, które zostały jednak tymczasowo wycofane z uwagi na awarię oprogramowania. Blinke zapowiedziało jednak ich powrót.

 

Blinke.City to polski startup, który zagościł już w największych polskich miastach, ale obecny jest też np. w Budapeszcie i Walencji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas