Jesteś tutaj: HomeBydgoszczElektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Elektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 00:35
Mapa stref Blinke Mapa stref Blinke

Osowa Góra na Bydgoski Rower Aglomeracyjny jeszcze trochę poczeka, ta dzielnica została już natomiast objęta prywatnym systemem wypożyczalni elektrycznych skuterów blinkee.city. Do tej pory system obsługuje już dużą część Wzgórza Wolności, Wyżyn, Bartodziejów, Osiedla Leśnego i od niedawna Górzyskowa. W planach jest uruchomienie w tym roku jeszcze stref w Fordonie. Jak pokazuje mapa aplikacji, również skuter możemy zostawić przy Galerii Miedzyń.

Filozofia funkcjonowania wypożyczalni blinee.city jest inna niż BRA, nie ma tutaj bowiem stacji dokujących, ale są strefy w których możemy pozostawić skuter. Jednoślad wypożyczamy za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, która pozwoli za pomocą GPS zlokalizować najbliżej zaparkowany skuter, a później dokonać za jej pomocą zapłony. Po podróży skuter musimy zostawić w którejś ze stref.

 

Nie jest to jednak dość tania funkcjonalność miejska, bowiem za minutę jazdy zapłacimy 69 groszy. Dziennie maksymalnie możemy zapłacić 89 zł, po przekroczeniu tego progu do końca dnia jeździmy za darmo.

 

Firma w Bydgoszczy uruchomiła też elektryczne hulajnogi, które zostały jednak tymczasowo wycofane z uwagi na awarię oprogramowania. Blinke zapowiedziało jednak ich powrót.

 

Blinke.City to polski startup, który zagościł już w największych polskich miastach, ale obecny jest też np. w Budapeszcie i Walencji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas