Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRelikty dawnej Bydgoszczy przechodzą remont

Relikty dawnej Bydgoszczy przechodzą remont

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 10:51
Relikty dawnej Bydgoszczy przechodzą remont Fot: Bogusław Białas

Po średniowiecznej Bydgoszczy do dzisiaj pozostało niewiele pamiątek – dlatego pozostałości murów miejskich przy ulicy Pod Blankami są wręcz symbolicznym zabytkiem. Rozpoczęły się prace remontowe ceglanych murów.

Pozostałości dawnych obwarowań bydgoskiego grodu sięgają XV wieku. W ostatnich latach można było znaleźć za nimi popękane butelki, dochodziło również do uszkodzeń w ich konstrukcji, za sprawą działalności człowieka. Od roku miasto przymierzało się do remontu murów, który się właśnie rozpoczął.

 

 

Rozpoczęły się również prace związane z konserwacją innego bydgoskiego zabytku, Spichrzy nad Brdą. Prace remontowe widoczne są z Mostu Staromiejskiego im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas