Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyciągnięto wnioski z wpadki z brakiem sztandaru na pogrzebie gen. Nowka

Wyciągnięto wnioski z wpadki z brakiem sztandaru na pogrzebie gen. Nowka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2019 00:42

24 czerwca odbyły się uroczystości pogrzebowe gen. Zbigniewa Nowka, byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa, jednej z legend opozycji antykomunistycznej, a także osoby uhonorowanej w Galerii Bydgoskich Autografów przy ulicy Długiej. Na uroczystości zabrakło delegacji ratusza oraz Pocztu Sztandarowego Miasta Bydgoszczy.

Pod koniec czerwca sprawa wywołała duży spór polityczny, ale nie ma sensu do niego wracać z uwagi na dość przykrą okoliczność. W odpowiedzi na interpelacje radnego Jarosława Wenderlich, zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował – W zakresie wystawiania pocztu sztandarowego informuję, że nie ma szczegółowych uregulowań prawnych związanych z jego obecnością podczas pogrzebów o charakterze państwowym czy wojskowym. Mając to na uwadze, Prezydent Bydgoszczy podjął decyzję o wdrożeniu wewnętrznych procedur, określających zasady udziału pocztu sztandarowego Miasta Bydgoszczy oraz oficjalnej delegacji władz miejskich w pogrzebach, niezależnie od tego, czy uroczystość będzie miała charakter państwowy. Zasady te będą miały zastosowanie w przypadku Honorowych Obywateli Miasta Bydgoszczy oraz laureatów Bydgoskich Autografów i Medali Kazimierza Wielkiego czy Lauru Andrzeja Szwalbego.

 

W trakcie uroczystości pogrzebowych gen. Nowka prezydent Rafał Bruski był obecny w Toruniu na sesji Sejmiku Województwa, w trakcie której zabierał głos wnosząc o niegłosowanie, w jego opinii niekorzystnego dla Bydgoszczy, planu zagospodarowania przestrzennego województwa.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu