Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyciągnięto wnioski z wpadki z brakiem sztandaru na pogrzebie gen. Nowka

Wyciągnięto wnioski z wpadki z brakiem sztandaru na pogrzebie gen. Nowka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2019 00:42

24 czerwca odbyły się uroczystości pogrzebowe gen. Zbigniewa Nowka, byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa, jednej z legend opozycji antykomunistycznej, a także osoby uhonorowanej w Galerii Bydgoskich Autografów przy ulicy Długiej. Na uroczystości zabrakło delegacji ratusza oraz Pocztu Sztandarowego Miasta Bydgoszczy.

Pod koniec czerwca sprawa wywołała duży spór polityczny, ale nie ma sensu do niego wracać z uwagi na dość przykrą okoliczność. W odpowiedzi na interpelacje radnego Jarosława Wenderlich, zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował – W zakresie wystawiania pocztu sztandarowego informuję, że nie ma szczegółowych uregulowań prawnych związanych z jego obecnością podczas pogrzebów o charakterze państwowym czy wojskowym. Mając to na uwadze, Prezydent Bydgoszczy podjął decyzję o wdrożeniu wewnętrznych procedur, określających zasady udziału pocztu sztandarowego Miasta Bydgoszczy oraz oficjalnej delegacji władz miejskich w pogrzebach, niezależnie od tego, czy uroczystość będzie miała charakter państwowy. Zasady te będą miały zastosowanie w przypadku Honorowych Obywateli Miasta Bydgoszczy oraz laureatów Bydgoskich Autografów i Medali Kazimierza Wielkiego czy Lauru Andrzeja Szwalbego.

 

W trakcie uroczystości pogrzebowych gen. Nowka prezydent Rafał Bruski był obecny w Toruniu na sesji Sejmiku Województwa, w trakcie której zabierał głos wnosząc o niegłosowanie, w jego opinii niekorzystnego dla Bydgoszczy, planu zagospodarowania przestrzennego województwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu