Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkandal z delegacjami dyrektor szpitala?

Skandal z delegacjami dyrektor szpitala?

Napisane przez  Ł.R./ Express Bydgoski Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 maj 2013 17:34

Express Bydgoski informuje, że dyrektor Szpitala Miejskiego Anna Lewandowska miała wypłacać sobie koszty delegacji za udział w posiedzeniach Rady Miasta Konstancin-Jeziorna, gdzie pełni funkcję radnej. Gazeta co prawda nie ma pełnej pewności, że  taki proceder miał miejsce, jeżeli jednak te przypuszczenia się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z dość poważnym skandalem.

Zgodnie z ustawą, osobie pełniącej mandat radnego lub radnej przysługuje dzień wolny w dniu w którym odbywa się posiedzenie Rady Gminy. Nie ma już mowy o opłacaniu delegacji na kosz pracodawcy, którym w tym przypadku są bydgoszczanie.

 

Z danych Expressu Bydgoskiego wynika, że kosz jednej delegacji to kwota ponad 500 złotych. Tę kwestie zatem należy wyjaśnić i jeżeli opisywany fakt miał miejsce, pani dyrektor tę kwotę powinna zwrócić do kasy bydgoskiego szpitala. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu