Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski film historyczny nagrodzony

Bydgoski film historyczny nagrodzony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 maj 2013 00:02

W czasie II Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich w Opolu drugą nagrodę zdobył film ,,Tryszczyn 1939”. Dzieło to przedstawia historię masowych mordów jakie odbywały się w pod bydgoskim Tryszczynie w czasie II wojny światowej.

Bohaterem filmu jest leśniczy Henryk Bolcek, który dokumentował zbrodnie hitlerowskie, co znacznie ułatwiło po wojnie ekshumacje ofiar. W czasie tej zbrodni zamordowano bydgoską inteligencję.

 

Film powstał w 2011 roku. Reżyserem dzieła jest znany bydgoski archeolog Robert Grochowski. Do powstania dzieła przyczyniło się jednak także wiele grup rekonstrukcyjnych i pasjonatów, którzy wystąpili w nim. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu