Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier przekazał UKW czek na kilkanaście milionów

Wicepremier przekazał UKW czek na kilkanaście milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 sierpień 2019 18:36

- Jeżeli chodzi o oświatę, szkoły podstawowe i średnie, to nakłady w Polsce są powyżej średniej w krajach OECD, jeżeli chodzi o nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe jesteśmy jedynie w połowie średniej. Mówiąc krótko polskie uczelnie wyższe są wciąż niedofinansowane – mówił podczas wizyty na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Celem jego wizyty były tez pieniądze.

Wicepremier przypomniał, że od października na polskich uczelniach będą obowiązywały nowe statuty, których opracowanie i uchwalenie wymusiła nowa ustawa. Minister Gowin pochwalił społeczność UKW za sprawne wywiązanie się z tego zobowiązania - W toku prac pamiętam, że artykułowane były obawy, że być może ustawa będzie korzystna dla największych uczelni, z tych głównych metropolii akademickich, ale może uderzyć rykoszetem w uczelnie średnie lub mniejsze. Zapewniałem wówczas państwa, że tak nie będzie i myślę dzisiaj, że wszyscy możemy powiedzieć, że ustawa otwiera równe szansę wszystkich tych uczelni, równocześnie stawiając nowe wymagania, aby podnosić jakość kształcenia studentów i jakość badań naukowych.

 

Wicepremier podkreślił - Mówiłem od początku, że uczciwa reforma musi zakładać z jednej strony pewne zmiany przeprowadzone przez same uczelnie, ale z drugiej strony muszą rosnąć nakłady na szkolnictwo wyższe.

 

Dzisiaj dokonał on symbolicznego przekazania czeku o wartości 11,7 mln zł na realizację projektu ,,Stawiamy na rozwój UKW” który bydgoska uczelnia uzyskała w ramach konkursu ogłoszonego przez ministerstwo, a współfinansowanego przez Unię Europejską. Jak informuje UKW - Celem projektu „Stawiamy na rozwój UKW” jest wzrost kompetencji u studentek/ów z UKW odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz podniesienie kompetencji kadr dydaktycznych poprzez realizację kompleksowego programu poprawy jakości funkcjonowania.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu