Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier przekazał UKW czek na kilkanaście milionów

Wicepremier przekazał UKW czek na kilkanaście milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 sierpień 2019 18:36

- Jeżeli chodzi o oświatę, szkoły podstawowe i średnie, to nakłady w Polsce są powyżej średniej w krajach OECD, jeżeli chodzi o nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe jesteśmy jedynie w połowie średniej. Mówiąc krótko polskie uczelnie wyższe są wciąż niedofinansowane – mówił podczas wizyty na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Celem jego wizyty były tez pieniądze.

Wicepremier przypomniał, że od października na polskich uczelniach będą obowiązywały nowe statuty, których opracowanie i uchwalenie wymusiła nowa ustawa. Minister Gowin pochwalił społeczność UKW za sprawne wywiązanie się z tego zobowiązania - W toku prac pamiętam, że artykułowane były obawy, że być może ustawa będzie korzystna dla największych uczelni, z tych głównych metropolii akademickich, ale może uderzyć rykoszetem w uczelnie średnie lub mniejsze. Zapewniałem wówczas państwa, że tak nie będzie i myślę dzisiaj, że wszyscy możemy powiedzieć, że ustawa otwiera równe szansę wszystkich tych uczelni, równocześnie stawiając nowe wymagania, aby podnosić jakość kształcenia studentów i jakość badań naukowych.

 

Wicepremier podkreślił - Mówiłem od początku, że uczciwa reforma musi zakładać z jednej strony pewne zmiany przeprowadzone przez same uczelnie, ale z drugiej strony muszą rosnąć nakłady na szkolnictwo wyższe.

 

Dzisiaj dokonał on symbolicznego przekazania czeku o wartości 11,7 mln zł na realizację projektu ,,Stawiamy na rozwój UKW” który bydgoska uczelnia uzyskała w ramach konkursu ogłoszonego przez ministerstwo, a współfinansowanego przez Unię Europejską. Jak informuje UKW - Celem projektu „Stawiamy na rozwój UKW” jest wzrost kompetencji u studentek/ów z UKW odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz podniesienie kompetencji kadr dydaktycznych poprzez realizację kompleksowego programu poprawy jakości funkcjonowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu