Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiefka: Jestem przeciwny repolonizacji mediów

Zwiefka: Jestem przeciwny repolonizacji mediów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 sierpień 2019 14:35

Lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim Tadeusz Zwiefka zapowiedział, że jak zostanie posłem to zamierza przeciwdziałać zakusom Prawa i Sprawiedliwości, aby podporządkować sobie wszystkie media. Wyraził obawę, iż możemy być jako odbiorcy informacji skazani na zmanipulowane informacje, jako przykład których wskazał ostatnie audycje Telewizji Polskiej.

- Chciałem bardzo wyraźnie powiedzieć, że Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska w szczególności, ja także osobiście, jestem przeciwnikiem pomysłu, który ma być wdrożony po wyborach jesiennych, tzw. repolonizacji mediów. Już dzisiaj oglądając, czy słuchając różnych stacji radiowych możemy odnieść wrażenie, że żyjemy w dwóch innych rzeczywistościach – powiedział na konferencji prasowej Tadeusz Zwiefka, były dziennikarz, a przez ostatnie kilkanaście lat reprezentant kujawsko-pomorskiego w Parlamencie Europejskim - Oczywiście jako wieloletni były dziennikarz jestem zwolennikiem pluralizmu, nie ma żadnej wątpliwości, że wolność słowa jest największą wolnością przypisaną człowiekowi, natomiast manipulacja informacja, manipulacja odbiorcą tej informacji jest już niedopuszczalna, a takie zdarzenia coraz częściej mają miejsce.


Za przykład manipulacji wskazał informacje podawane przez TVP o rzekomej grupie produkującej hejt w Bydgoszczy, w którą zamieszany może być prezydent miasta - Można było odnieść wrażenie, że prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, jeden z wiceprezydentów Michał Sztybel i były dziennikarz Gazety Wyborczej Marcin Kowalski i jeszcze inne osoby to grupa przestępcza. Dochodzimy do jakiegoś absurdu w przekazie informacji tylko po to, żeby przykryć jedną aferę która jest ewidentna. Afera hejterska zorganizowana w Ministerstwie Sprawiedliwości, prowadzona i inspirowana przez jednego z wiceministrów w tym ministerstwie jest faktem.

 

O problemie fake newsów

Kandydata zapytaliśmy o temat tzw. fake newsów, czyli zmyślonych informacji. Taki przykład mieliśmy niedawno w Bydgoszczy, gdy jeden z portali zmyślił rzekomą wycinkę drzew na Osiedlu Leśnym, ale zjawisko dotyka też chociażby epidemiologii w temacie szczepień ochronnych, stąd też od dłuższego czasu tematem zajmuje się Komisja Europejska. Postanowiliśmy wykorzystać zatem fakt, że Zwiefka do niedawna zasiadał w Parlamencie Europejskim - To jest szalenie trudne, wiem że to nie jest coś co będzie można zapisać w kilku artykułów i będzie to panaceum na całe zło – ocenia polityk - On jest z jednej strony zjawiskiem negatywnym ponieważ godzi w dobra innych, ale z drugiej strony jest to także zjawisko które ma nabijać kasę tym, którzy prowadzą różnego rodzaju portale, bądź zarabiają na tym, że mają setki tysięcy, czy nawet miliony wejść, wyłudzając niejako pieniądze na bazie fałszywej informacji.

 

W jego opinii być może za rok, albo dwa pojawią w Brukseli pierwsze propozycje działań dla zwalczenia zjawiska fake newsów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas