Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Białe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 sierpień 2019 16:40

Od września, czyli już od niedzieli, zostanie zwiększona liczba połączeń na międzygminnych liniach bydgoskiej komunikacji miejskiej 91, 92 i 96. Do końca roku uczniowie z Białych Błot będą mogli korzystać ze specjalnych taryf. Nieco opóźni się natomiast uruchomienie nowej linii nr 90, ta inicjatywa nie podoba się niektórym przedsiębiorcom.

We wtorek Rada Gminy Białe Błota zdecydowała zwiększyć o ponad 200 tys. w roku bieżącym partycypowanie w kosztach funkcjonowania międzygminnej komunikacji miejskiej. Dzięki temu od 1 września na liniach nr 91, 92 i 96 pojawi się więcej kursów.

 

Od 1 grudnia uczniowie szkół z Białych Błot będą mogli kupić miesięczny bilet uczniowski za 10 zł. Z takiej taryfy mogą korzystać obecnie jedynie uczniowie zamieszkali w Bydgoszczy. Gmina Białe Błota można powiedzieć, że do tej taryfy dołączy. Będzie wiązało się to z dopłaceniem przez gminę 28,5 tys. zł w roku bieżącym.

 

Pierwotnie planowano jesienią uruchomić bezpośredni autobus z pętli Garbary w Bydgoszczy (okolice Multikina) do Łochowic. Z uwagi na problemy taborowe MZK Bydgoszcz, spowodowane czerwcowym wypadkiem, to zamierzenie zrealizowane ma być od 4 stycznia 2020 roku.

 

Głos na sesji zabrał przedsiębiorca, który wskazywał na nieracjonalną politykę i robienie za publiczne pieniądze konkurencji. Obecnie przewozy na tej trasie realizują prywatne busy, oferując jak była mowa na sesji – 41 połączeń dziennie. Miejskie Zakłady Komunikacyjne w ramach współpracy międzygminnej będą realizować 10 kursów dziennie. Zdaniem przedsiębiorcy dodatkowa konkurencja może zmniejszyć rentowność i sprawić, że prywatne firmy się wycofają z tego kursu, przez co za kilka miesięcy będzie mniej połączeń niż jest obecnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu