Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Białe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 sierpień 2019 16:40

Od września, czyli już od niedzieli, zostanie zwiększona liczba połączeń na międzygminnych liniach bydgoskiej komunikacji miejskiej 91, 92 i 96. Do końca roku uczniowie z Białych Błot będą mogli korzystać ze specjalnych taryf. Nieco opóźni się natomiast uruchomienie nowej linii nr 90, ta inicjatywa nie podoba się niektórym przedsiębiorcom.

We wtorek Rada Gminy Białe Błota zdecydowała zwiększyć o ponad 200 tys. w roku bieżącym partycypowanie w kosztach funkcjonowania międzygminnej komunikacji miejskiej. Dzięki temu od 1 września na liniach nr 91, 92 i 96 pojawi się więcej kursów.

 

Od 1 grudnia uczniowie szkół z Białych Błot będą mogli kupić miesięczny bilet uczniowski za 10 zł. Z takiej taryfy mogą korzystać obecnie jedynie uczniowie zamieszkali w Bydgoszczy. Gmina Białe Błota można powiedzieć, że do tej taryfy dołączy. Będzie wiązało się to z dopłaceniem przez gminę 28,5 tys. zł w roku bieżącym.

 

Pierwotnie planowano jesienią uruchomić bezpośredni autobus z pętli Garbary w Bydgoszczy (okolice Multikina) do Łochowic. Z uwagi na problemy taborowe MZK Bydgoszcz, spowodowane czerwcowym wypadkiem, to zamierzenie zrealizowane ma być od 4 stycznia 2020 roku.

 

Głos na sesji zabrał przedsiębiorca, który wskazywał na nieracjonalną politykę i robienie za publiczne pieniądze konkurencji. Obecnie przewozy na tej trasie realizują prywatne busy, oferując jak była mowa na sesji – 41 połączeń dziennie. Miejskie Zakłady Komunikacyjne w ramach współpracy międzygminnej będą realizować 10 kursów dziennie. Zdaniem przedsiębiorcy dodatkowa konkurencja może zmniejszyć rentowność i sprawić, że prywatne firmy się wycofają z tego kursu, przez co za kilka miesięcy będzie mniej połączeń niż jest obecnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Niesłyszący mogą śledzić sesje Sejmiku Województwa

  W poniedziałek odbędzie się druga sesja Sejmiku Województwa, której transmisja na żywo będzie tłumaczona na język migowy. Pierwsza odbyła się przed miesiącem, ale nie poinformowano wówczas szerzej o tej funkcjonalności. 23 września sesja rozpocznie się o godzinie 11:00.

 • O tym dlaczego są to nudne wybory

  Za trzy tygodnie odbędą się najważniejsze wybory z cyklu, który rozpoczął się ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. To jednak wybory samorządowe budziły znacznie większe emocje społeczne niż ma to miejsce teraz. Słyszę wiele opinii, że jest to nudna kampania. Dlaczego tak jest?

Wiadomości z regionu

Śledź nas