Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Prezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 wrzesień 2019 12:15

Według prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego działania rządu, których celem jest remediacja zanieczyszczeń w byłym Zachemie, powstrzymać może jedynie kilka procent zanieczyszczeń które zmierzają do Wisły, a później dotrzeć mogą do Bałtyku. Dość stanowcza ocena polityki rządu padła w ubiegłym tygodniu, na wspólnej konferencji prasowej z posłem Pawłem Olszewskim.

 

- Prawo i Sprawiedliwość udaje, że pozyskane pieniądze – przypominam ponad 85% unijnych w tym projekcie o którym jest tak głośno, pozwoli zatrzymać kilka procent, które stanowią zagrożenie dla Wisły, a w związku z tym dla wielu miast i dla Bałtyku. Niestety pozostałe dziewięćdziesiąt kilka procent problemu jest zupełnie nieruszone – ocenił prezydent Bydgoszczy - Przez wiele lat Skarb Państwem był właścicielem tego miejsca, czerpał z tego korzyści, a teraz widzę ustami dyrektora Regionalnego Dyrektora Ochrona Środowiska, wojewody, czy parlamentarzystów zrzuca się to na samorząd. To są ogromne pieniądze, które zabiłyby finansowo nasze miasto.

 

Realizowany przez RDOŚ program wart jest ponad 94 mln zł, z czego blisko 80 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu