Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber prezentuje dokonania rządu dla Bydgoszczy

Schreiber prezentuje dokonania rządu dla Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 wrzesień 2019 17:18

Można powiedzieć, że trochę po wywołaniu do tablicy przez konferencje polityków PO, w tym prezydenta Rafała Bruskiego, na której padła sugestia, że przez ostatnie 4 lata rząd dla Bydgoszczy nie zrobił nic. Dzisiaj z przekazem co dla Bydgoszczy zrobiono, wyszedł na konferencji prasowej minister Łukasz Schreiber, wraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i lokalnymi samorządowcami PiS.

Schreiber zaczął jednak od nawiązania do planowanej na środę debaty na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, o skutkach dla budżetu miasta obniżki podatków - Owszem obniżamy podatki, to jest zobowiązanie, które przyjęliśmy, chcemy żeby Polacy mogli się bogacić. Przypomnę, że to nasi konkurenci startowali kiedyś pod hasłem 3x15. To nasza formacja obniżyła podatki powszechne – PIT spada do 17%, wprowadziliśmy zerowy PIT dla osób do 26 roku życia, to jest rewolucja – mówił minister Łukasz Schreiber - Zanim to zrobiliśmy, właśnie z troską o samorządy, a także z odpowiedzialnością która nami kieruje – 185 mln zł, to są skumulowane przychody, o tyle są większe wpływy z PIT i CIT w latach 2016 – 2018 dzięki działaniom podjętym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

 

Od 2018 roku według Schreibera jest to wzrost wpływów z podatków dla Bydgoszczy powyżej 100 mln zł rocznie. Według obliczeń Związku Miast Polskich, które przedstawia skarbnik miasta, Bydgoszcz rocznie na obniżeniu podatku PIT do 17% oraz zwolnieniu osób do 26 roku życia, straci ponad 70 mln zł rocznie.

 

Jak wyjaśnia jednak Schreiber, to są pieniądze, które zostają w naszych kieszeniach, które z powodu konsumpcji przełożą się na wyższe zyski sklepów, przez co wzmocnią lokalną gospodarkę .

 

 

Piątka Schreibera

Minister nie mówił o pięciu obietnicach, ale wymienił pięć spraw, które przy jego udziale udało się załatwić dla Bydgoszczy. Wskazał na utworzenie w Bydgoszczy siedziby Kujawsko-Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Urzędu Żeglugi Śródlądowej - Urząd Żeglugi Śródlądowej – cała Wisła pod nami, Warszawa i Gdańsk pod nami. O tym mamiła wyborców Platforma wcześniej, mówiąc o Zarządzie Dorzecza Wisły, nic w tej sprawie nie zrobiła, nic w tej sprawie nie zrobiła, tylko w kampanii o tym mówiła. My do tego doprowadziliśmy.

 

Wsparcie rządowe dla bydgoskiego sportu oszacował na 48 mln zł, czyli w jego opinii trzy razy wyższe niż za rządów koalicji PO-PSL oraz dwa razy większe o pieniędzy jakie w tej kadencji wpłynęły do Torunia i Poznania razem wziętych.

 

Minister nawiązał również do wydarzenia z ubiegłego tygodnia, czyli podpisania porozumienia na rzecz terminalu intermodalnego w Bydgoszczy, wskazując, że wspierał tę inicjatywę od początku kadencji.

 

Zaznaczył również, że przez ostatnie cztery lata do Bydgoszczy z budżetu państwa wpłynął ponad miliard złotych, z różnego rodzaju programów.

 

Towarzyszący mu wojewoda Mikołaj Bogdaowicz wspomniał o programie 500 Plus i 300 Plus, w ramach których do mieszkańców Bydgoszczy wpłynęło ponad 600 mln zł. Wartość programu wspierania budowy dróg lokalnych w naszym województwie oszacował natomiast na ponad miliard złotych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu