Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 00:14
Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler” Material promujący film

Dzieło filmowe ,,Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jesienią ubiegłego roku wywołało spore kontrowersje w Polsce. Okazuje się, że do jego premiery, a właściwie pokazu przedpremierowego, dołożyliśmy z budżetu Miasta Bydgoszczy.

O tym fakcie poinformował w trakcie wczorajszej debaty poświęconej sprawom budżetu miasta na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, radny Jarosław Wenderlich. Radny wyraził wątpliwość co do zasadności tego wydatku, nie widząc w tym korzyści promocyjnych dla Miasta Bydgoszczy. Z racji, iż radny pytał o szereg rzeczy, akurat do tej kwestii nie odniósł się skarbnik miasta.

 

W rejestrze umów Wydziału Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą znajduje się informacja zawarciu umowy z firmą Markomedia Marcina Kowalskiego, na zorganizowanie premiery w kinie Helios na kwotę 5 tys. zł.

 

Temat jest kontrowersyjny głównie z kontrowersji jakie wywołał film. Jak zauważyła w maju 2014 roku Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu - Wspólnota samorządowa z natury swej jest różnorodna. Mieszkańcy różnią się między sobą poglądami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu