Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA kolejny raz z problemami finansowymi

PESA kolejny raz z problemami finansowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 16:43
PESA kolejny raz z problemami finansowymi Fot: PESA

Polski Fundusz Rozwoju w najbliższym miesiącu wspomoże zakłady PESA Bydgoszcz, których jest właścicielem. Bydgoska firma ponownie ma problemy z płynnością. Oznacza to, że kolejny rok z rzędu PESA odnotuje stratę.

PFR planuje wesprzeć PESA kwotą 260 mln zł, bez tych pieniędzy firma nie jest wstanie zrealizować kontraktów. Jak przyznaje prezes Krzysztof Sędzikowski (w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl), jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest łatka nierzetelnego płatnika wśród podwykonawców, przez co wliczają oni w cenę ryzyko współpracy PESA, co wiąże się nawet w kosztami wyższymi o 20%.

 

W 2018 roku strata PESA wyniosła 168,4 mln zł, w tym roku w okresie do sierpnia zakład jest 66 mln na minusie. Sędzikowski przewiduje że wdrażana restrukturyzacja przyniesie efekt w postaci zysku, jeżeli nie pojawią się żadne problemy.

 

Wzrastają natomiast wpływy PESA – w 2017 roku było to 743 mln zł, w 2018 już 971 mln, a w tym roku do końca sierpnia już 805 mln, stąd też przewiduje się w tym roku obrót na poziomie 1,5 mld zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu