Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5

Olszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 19:53
Olszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5 Archiwum

Odcinek Szubin – Żnin drogi ekspresowej S-5 według harmonogramy powinien być oddany do użytku za nieco ponad 2 tygodnie. Tak się jednak nie stanie, bowiem niewiele ponad połowę koniecznych prac. Poseł Paweł Olszewski pyta rząd o program naprawczy.

 

Dzisiejsza konferencja prasowa posła Olszewskiego oraz przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej-Gulczyńskiej była pokłosiem środowej sesji Rady Miasta, na którą zaproszono regionalnego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przewodnicząca Matowska-Gulczyńska wyraziła ubolewanie, iż do tej pory rzeczą normalną były cykliczne wizyty przedstawiciela GDDKiA, który przedstawiał radnym informacje co dzieje się z drogami S-5 i S-10 W ostatnich miesiącach z tym pojawił się problem, w maju gościł rzecznik prasowy, a wczoraj nie pojawił się już nikt. Zdaniem Matowskiej GDDKiA zaczęła unikać bydgoskiego samorządu od momentu, gdy wokół budowy drogi S-5 zaczęły pojawiać się widoczne przez opinie publiczną problemy.

 

Obecnie na trzech odcinkach trwa wyłanianie nowego wykonawcy, po zerwaniu umowy z włoską firmą  - S-5 to nie są problemy tylko na trzech odcinkach, które będą realizowane przez włoską firmę. Ja wielokrotnie zabierałem głos w sprawie S-5 i S-10. Na posiedzeniu Sejmu, jakiś rok temu, w punkcie pt. ,,pytania w sprawach bieżących do rządu”, również alarmowałem, że zaraz pojawią się gigantyczne problemy na S-5. Wówczas jeden z wiceministrów infrastruktury powiedział, żebym nie panikował – mówił poseł Paweł Olszewski - Co jest powodem takiego stanu rzeczy, że od stycznia 2019 roku do końca sierpnia zaawansowanie na odcinku Szubin – Żnin wzrosło zaledwie o 2%. 14 października jest termin zakończenia tego odcinka, a poziom zaangażowania rzeczowego jest na poziomie 59%, jak na tacy widać, że ma fizycznej możliwości, nie ma realnych szans na to, aby ten odcinek został skończony.

 

Przedstawiciel GDDKiA na Radę Miasta Bydgoszczy nie dotarł, ale przysłał radnym pismo, z którego wynika, że istnieje szansa na oddanie w bieżącym roku dwóch odcinków: Tryszczyn – Aleksandrowo (zaawansowanie rzeczowe 75%, widoczne są dość duże prace budowlane) oraz być może Żnin – województwo wielkopolskie, gdzie zaawansowane rzeczowe wynosi 89%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu