Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Wenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 20:36

Zdaniem kandydatki PiS na posłankę Pauliny Wenderlich budowa drogi ekspresowej S-10 to priorytet na najbliższą kadencję Sejmu. Pakiet swoich propozycji infrastrukturalnych, a także przemyślenia dotyczące skomunikowania z drogą S-5 przez Białe Błota przedstawiła na dzisiejszej konferencji prasowej.

- S-10 łącząca tak naprawdę autostradę i Toruń z Bydgoszczą, to jest absolutny priorytet na następne cztery lata. Chce zapewnić, że jeżeli to ja zostanę wybrana posłem na Sejm, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ten temat został załatwiony. S-10 to dla naszego regionu sprawa kluczowa – zapowiedziała Paulina Wenderlich.

 

Poruszyła ona też problem skomunikowania centrum Bydgoszczy przez ulicę Szubińską z drogą ekspresową - Do S-5 muszą powstać porządne drogi dojazdowe. Zgłosili się do mnie mieszkańcy Białych Błot, gdzie jest problem w postaci budowy tzw obwodnicy Białych Błot, czyli dobrej, bezpiecznej drogi dojazdowej, która będzie włączała ruch do budowanej S-5. To jest droga wojewódzka nr 223, gdzie tak naprawdę jesteśmy na etapie wymyślania koncepcji tej drogi, ogłaszania przetargu na opracowanie dokumentacji STEŚ.

 

W jej opinii pomysł budowy obwodnicy tej miejscowości, to zła droga - Forsowany przez ostatnie lata jest pomysł żeby zrobić obwodnicę Białych Błot wzdłuż linii kolejowej zakłócając życie mieszkańców tam zamieszkałych, jak i wycinając hektary lasu. Uważam, że ta koncepcja jest absolutnie nie do przyjęcia, dlatego muszę się wstawić za mieszkańcami. Uważam, że ta trasa może powstać po śladzie obecnej ulicy Szubińskiej i taką koncepcję przy zastosowania nowoczesnego budownictwa drogowego, czyli pomyślenie o jakimś tunelu, spokojnie przez centrum Białych Błot ta trasa może powstać.

 

Wenderlich uważa, że na etapie prac nad studium STEŚ, należy uwzględnić koncepcje rozbudowy Szubińskiej wraz z budową na fragmencie drogi tunelu.

 

Kandydatka wspomniała też o innych swoich koncepcjach, o których mówi na bieżąco w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebook-u. W jej opinii w Czarnowie zamiast budowy przeprawy promowej, potrzebny jest most który połączy przyszłą drogę ekspresową S-10 z drogą krajową nr 80. W ten sposób powstanie też wschodnia obwodnica Bydgoszczy. Wenderlich zapowiedziała również działania na rzecz rozwoju infrastruktury kolejowej – w ramach programu Kolej Plus rząd planuje remont linii kolejowej z Bydgoszczy do Szubina przez Białe Błota. To zamierzenie według Ministerstwa Infrastruktury będzie zrealizowane do 2023 roku. Paulina Wenderlich chce zmodernizować tory dalej do Kcyni i zapowiada swoje starania dla tego celu w parlamencie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas