Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radnym nie jest po prostu wstyd?

Czy radnym nie jest po prostu wstyd?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 wrzesień 2019 00:10

To co wydarzyło się w środę na sesji Rady Miasta Bydgoszczy jest żenujące i radni Koalicji Obywatelskiej oraz SLD powinni się spalić ze wstydu. Na środową sesję przyszli bowiem społecznie mieszkańcy Kapuścisk z wystąpieniem obywatelskim w sprawie problematyki niszczenia zieleni. Po kilku godzinach wysłuchiwania kłótni politycznej sesję opuścili i swojego wystąpienia nigdy nie wygłosili.

Wystąpienie miało być poświęcone negatywnym skutkom dla zieleni przeprowadzania inwestycji. Ostatnio głośno było o wycince drzew przez KPEC. Wystąpienie miało służyć jednak znalezieniu rozwiązań systemowych, aby więcej do tego typu sytuacji nie dochodziło. Temat dotyczący nas jako mieszkańców, nie mający żadnych barw partyjnych.

 

Pierwotnie planowano ich wystąpienie w ostatnim punkcie – sesje Rady Miasta mają to do siebie, że trudno jednak przewidzieć kiedy to nastąpi, czy będzie to godzina 17, 20 czy może nawet 23. Tak się zdarzyło kilka miesięcy temu, gdy mieszkanka na wystąpienie obywatelskie czekała od godziny 9:00 do prawie północy. Ostatecznie z wystąpienia zrezygnowała, bo nie była już na siłach.

 

W środę przy ustalaniu porządku obrad pojawił się wniosek, aby zamienić punkty i wystąpienie odbyło się na początku sesji, z racji tego, że przedstawiciele Rady Osiedla Wyżyny byli na sali sesyjnej. Co do zasady wystąpienie powinno trwać do 10 minut, stąd też nie powinna radnym spaść korona z głowy. W szczególności, że uchwalanie porządku obrad, które powinno potrwać maksymalnie kilkanaście godzin, zajęło radnym ponad godzinę, bowiem zdążyli się pokłócić i w tym punkcie. W głosowaniu ta propozycja upadła głosami Koalicji Obywatelskiej i SLD, poniżej imienne głosowania:

 

Mieszkańcy Wyżyn na sesję przyszli społecznie, kosztem prywatnego czasu, bowiem nie mają za to płacone. Radny za jeden dzień sesji oraz za przyjście na 2-3 komisje w miesiącu staje się bogatszy o około 1,8 tys. zł diety. Po środzie pozostaje jedynie wstyd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu