Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora

W Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 październik 2019 07:19
W Operze Nova nikt nie wyobraża sobie innego dyrektora Fot: Paweł Zielke

Operą Nova od 1992 roku kieruje wywodzący się z Gdyni Maciej Figas, syn, swego czasu czołowego śpiewaka Opery Bałtyckiej Józefa. Jego kadencja dobiegnie końca w połowie przyszłego roku. Marszałek chce, aby kierował Operą Nova przez kolejne pięć lat.

Ostatnio Zarząd Województwa Macieja Figasa powołał na kadencję 2015-2020. Dwa tygodnie temu Zarząd Województwa podjął uchwałę, aby nie przeprowadzać konkursu na kolejną kadencję i okres kolejnych pięciu sezonów powołać Macieja Figasa.

 

W bydgoskim środowisku kulturalnym dyrektor Figas cieszy się wysoką renomą, stąd też mało kto sobie wyobraża, aby Operą Nova kierował ktoś inny. W 2012 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu Srebrny Medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Dla Opery Nova będą to ważne lata z uwagi na przygotowywaną rozbudowę obiektu o czwarty krąg.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas