Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 październik 2019 00:07
Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie Fot: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Związany z Łodzią Waldemar Buda wiceminister inwestycji i rozwoju jest zaledwie kilka tygodni, nominację na ten urząd otrzymał 4 czerwca. Prywatnie lubi biegać, przy okazji półmaratonu zetknął się pierwszy raz z Bydgoszczą i jak przyznaje miał okazję poznać miasto bliżej.

W piątek wiceminister Waldemar Duda gościł w Bydgoszczy na zaproszenie ministra Łukasza Schrebera. Przyznał, że już raz Bydgoszcz odwiedził - W 2017 roku biegłem tutaj półmaraton. Trochę poznałem tą Bydgoszcz, bo proszę mi wierzyć, że jak się biegnie, to jest zupełnie inaczej, niż gdy się przyjeżdża samochodem, czy nawet spaceruje – kilka kółek po centrum, później na stadionie był finał – wspominał wiceminister.

 

Ślad po uczestnictwie Waldemara Budy w 5. Półmaratonie Bydgoskim, który odbył się w październiku 2017 roku, można znaleźć w sprawozdaniu w imprezy. Start i meta biegu na 10 km miała miejsce na Zawiszy, trasa obejmowała m.in. ulice Śniadeckich i Dworcową, co prawda na teren starówki biegacze ni dotarli, ale minęli m.in. Fontannę Potop, Filharmonię Pomorską, Teatr Polski, czy bydgoską Bazylikę.

 

- Całkiem niezły wynik wtedy, pamiętam wtedy była świetna pogoda i niezłe warunki do biegania – dodaje wiceminister Buda. Dystans 10 km jak czytamy w sprawozdaniu biegowym, obecny wiceminister pokonał w czasie 1:58:11. Łącznie ten bieg ukończyło 994 biegaczy.

 

W resorcie  Waldemar Buda nadzoruje m.in. wykorzystanie funduszy europejskich z Regionalnych Programów Operacyjnych przez województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas