Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 październik 2019 00:07
Wiceminister inwestycji Bydgoszcz poznawał biegnąc w maratonie Fot: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Związany z Łodzią Waldemar Buda wiceminister inwestycji i rozwoju jest zaledwie kilka tygodni, nominację na ten urząd otrzymał 4 czerwca. Prywatnie lubi biegać, przy okazji półmaratonu zetknął się pierwszy raz z Bydgoszczą i jak przyznaje miał okazję poznać miasto bliżej.

W piątek wiceminister Waldemar Duda gościł w Bydgoszczy na zaproszenie ministra Łukasza Schrebera. Przyznał, że już raz Bydgoszcz odwiedził - W 2017 roku biegłem tutaj półmaraton. Trochę poznałem tą Bydgoszcz, bo proszę mi wierzyć, że jak się biegnie, to jest zupełnie inaczej, niż gdy się przyjeżdża samochodem, czy nawet spaceruje – kilka kółek po centrum, później na stadionie był finał – wspominał wiceminister.

 

Ślad po uczestnictwie Waldemara Budy w 5. Półmaratonie Bydgoskim, który odbył się w październiku 2017 roku, można znaleźć w sprawozdaniu w imprezy. Start i meta biegu na 10 km miała miejsce na Zawiszy, trasa obejmowała m.in. ulice Śniadeckich i Dworcową, co prawda na teren starówki biegacze ni dotarli, ale minęli m.in. Fontannę Potop, Filharmonię Pomorską, Teatr Polski, czy bydgoską Bazylikę.

 

- Całkiem niezły wynik wtedy, pamiętam wtedy była świetna pogoda i niezłe warunki do biegania – dodaje wiceminister Buda. Dystans 10 km jak czytamy w sprawozdaniu biegowym, obecny wiceminister pokonał w czasie 1:58:11. Łącznie ten bieg ukończyło 994 biegaczy.

 

W resorcie  Waldemar Buda nadzoruje m.in. wykorzystanie funduszy europejskich z Regionalnych Programów Operacyjnych przez województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu