Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS”

,,Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 październik 2019 06:43

W mediach publicznych, w szczególności w Telewizji Polskiej partia Konfederacja jest przedstawiana w dość negatywnym świetle. Rozmawiamy z Krystyną Jarocką, która kandyduje na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim z 5 miejsca.

Krystyna Jarocka związana jest z partią Grzegorza Brauna – Konfederacja Korony Polskiej.

 

Z mediów publicznych wypływa przekaz, że głos oddany na Konfederację, to głos dla wyborcy prawicy stracony.

Głosem straconym będzie głos nieoddany, albo głos oddany na te same osoby, które od 30 lat oglądamy w telewizji. Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS, partie które można odnieść wrażenie są w cichej zmowie. Zauważam to jako audytor po skutkach, czy jak to nazwiemy po owocach, ale są też opinie politologów i socjologów wskazujące, że sztuczna wojna w polskiej polityce, którą możemy obserwować, służy utrzymaniu dominacji PO i PiS-u, które co kilka lat wymieniają się władzą. Te partie swego czasu obiecywały nawet zawarcie koalicji.

 

Skoro Pani uważa głos oddany na PO-PiS za zmarnowany, to dlaczego wyborca miałby wybrać Konfederację?

Uważam, że w końcu po 30 latach powinniśmy zrobić coś innego. Przedstawia się nas jako formację chcącą wszystko rozwalić, a my mamy konstruktywny program. Jako jedyny komitet postulujemy odczuwalną dla Polaków obniżkę podatków. Nie obiecujemy, że będziemy rozdawać pieniądze, ale sprawimy, że większość Polaków przestanie płacić podatek dochodowy oraz wprowadzimy dobrowolny ZUS. Pozwoli to rozwinąć polskim firmom skrzydła, ale też da Polakom więcej wolności osobistej, bo będą mogli decydować na co przeznaczą swoje zarobione pieniądze, damy też rodzicom większą swobodę przy wyborze ścieżki edukacyjnej dla ich dzieci - bon oświatowy. Planujemy również wprowadzić bon nazywany bonem kulturalnym lub kulturowym. To będą pieniądze dotychczas przeznaczane na finansowanie kultury, podzielone pomiędzy obywateli, którzy będą mogli wybierać z czego zechcą skorzystać i zapłacić za to tym bonem.

 

Co można zrobić jeszcze dla biznesu?

Polacy w swej zaradności są autorami wielu patentów, jednak najczęściej patentują je za granicą, gdzie jest to dużo prostsze i szybsze, ale zyskuje na tym zagraniczny kapitał. Polskie wynalazki mogłyby budować nasz polski dobrobyt. Jeżeli zostanę posłanką, podejmę systemowe działania, aby stworzyć dobry klimat dla innowacji w Polsce.

 

Są co prawda programy unijne wspierające innowacyjność, ale odnoszę wrażenie, że ,,innowacje” tworzone są pod nie, aby uzyskać dotację, przez co są to niekiedy mało przydatne produkty. Najlepsze wynalazki powstają w wyniku rozpoznania potrzeby i działania w celu jej zaspokojenia.

 

W Polsce tworzy się wyjątkowo dużo ustaw, przez co, dużym wyczynem jest nadążanie za wprowadzanymi przez parlament zmianami, w szczególności jest to problem interpretacji podatków. Przedsiębiorca może, co prawda, wystąpić do Krajowej Administracji Skarbowej na swoim terenie, ale brakuje myślenia znanego z korporacji, aby interpretacje powstawały dla całego kraju i były podawane do publicznej wiadomości jako obowiązujące. Musimy zadbać o lepszą politykę informacyjną, aby przedsiębiorca nie musiał się martwić i tracić czasu na rozważania czy postępuje zgodnie z prawem.

 

Czy w Pani opinii PiS to prawica?

Nie. Jak spojrzymy na definicje, to Prawu i Sprawiedliwości bliżej do lewicy, ponieważ skoro pobiera wysokie podatki, a później je rozdysponowuje to zachowuje się jak typowa lewica. Lewica polega na tym, że politycy uważają, że wiedzą lepiej jak kreować nasze życie. My nie bez powodu mamy w nazwie naszej partii człon ,,Wolność”.

 

A jak to jest światopoglądowo?

Chciałabym się skupić na kwestii ochrony życia, temacie który jak przyznawali politycy PiS zostawią na później, po maratonie wyborczym, aby nie stracić w sondażach. Ja nie chcę do tego zagadnienia podchodzić od strony karania za aborcję, jak straszy się nami w mediach. Problem jest w braku świadomości, czym jest dar życia dany przez Boga. Życia nie da się wytworzyć, dlatego powinniśmy je szanować i w sposób szczególny chronić na każdym jego etapie. Musimy docenić świętość życia.

 

W wielu krajach pojawiło się przyzwolenie na eutanazję, nie wiadomo w jakim kierunku to dalej pójdzie, bowiem jeżeli uzna się osoby stare i chore za balast dla społeczeństwa, który generuje koszty, to widzę w takim braku poszanowania dla życia ogromne niebezpieczeństwo. Starymi i słabszymi powinniśmy się opiekować, bo to jest podstawa naszej cywilizacji łacińskiej, która przez wieki została zachowana przez Kościół Katolicki

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas