Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Ruszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 październik 2019 00:19

Od wtorku 1 października, do końca miesiąca możemy wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone, które później przeszły weryfikację w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tym razem mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu łącznie 16 mln zł.


- Rozpoczynamy październikowe święto demokracji – przez cały miesiąc bydgoszczanie będą wybierać projekty, które powstaną na ich osiedlach. Od niedawna wybierają również projekty ponadosiedlowe, a od dzisiaj zdecydują o małych projektach społecznych – mówił podczas konferencji Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

 

 

Do wyboru mamy 244 projekty osiedlowe (wybieramy z tych zaproponowanych dla naszego osiedla), 10 projektów ponadosiedlowych oraz 53 małe projekty społeczne, będące w tej edycji nowością. Są to różnego rodzaju propozycje imprez, które mogą zostać z BBO sfinansowane.

 

Tradycyjnie głosować możemy przez internet wypełniając formularz, gdzie swoją tożsamość weryfikujemy poprzez numer pesel. Ankieta dostępna jest pod adresem - http://www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Tutaj też po wybraniu osiedla na którym mieszkamy, pojawią się zgłoszone dla niego projekty. W przypadku projektów osiedlowych wybrać możemy kilka projektów, ale ich łączna wartość musi mieścić się w puli finansowej jaką dysponuje dane osiedle.

 


Głosować oraz uzyskać więcej informacji o zgłoszonych projetkach, można też w trakcie dyżurów konsultacyjnych, które odbywać będą się w zabytkowym autobusie. Harmonogram na ten weekend:

 

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy do autobusu wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. W mobilnym punkcie wyjaśnimy zasady głosowania oraz odpowiemy na pytania związane ze zgłoszonymi pomysłami. Na Szwederowie, Górzyskowie i Błoniu do wyboru jest 30 projektów osiedlowych. Wartość zrealizowanych zadań na tych trzech osiedlach wyniesie ponad 1,7 mln zł. W kategorii projektów osiedlowych do wyboru 10 pomysłów, z czego dwa zwycięskie zostaną wpisane do budżetu na 2020 rok. Ostatni głos należy do małych projektów społecznych. Każdy mieszkaniec wybiera 1 projekt z 53 poddanych głosowaniu. Zwycięży 10 najlepszych inicjatyw społecznych.
5 października (sobota) - Szwederowo , przy niebieskim pawilonie, godz. 9-12

W niedzielny poranek zapraszamy na Wyżyny. Na nowym przystanku przy ul. Glinki zaparkuje zabytkowy autobus. Wszyscy mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z projektami do 31 października, ale spotkanie z urzędnikami może być znakomitą okazją do podjęcia decyzji, które z projektów są dla nas najciekawsze. Należy pamiętać, że w głosowaniu na projekty osiedlowe musimy wybrać jedno konkretne osiedle, a w nim dowolnie operując kwotą wskazaną na karcie do głosowania wybierać pomysły, tak by suma tych projektów nie przekroczyła przeznaczonej na osiedle kwoty. Uwaga każde osiedle ma inną kwotę, która jest uzależniona m.in. od liczby ludności. Na Wyżynach poddanych do głosowaniu jest 18 projektów. Budżet na realizację zwycięskich zadań wynosi ponad  890 tysięcy złotych.
6 października (niedziela)-  Wyżyny ul. Magnuszewska /nowy przystanek - ul. Glinki,  godz. 9 – 12

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu